„Kaip tampama albinosais“ – detalūs ir lakoniški Zigmo Stankaus memuarai apie Afganistano karą 9-ojo dešimtmečio pradžioje. Autorius be pagražinimų perteikia karo absurdą, komiškus kariuomenės kuriozus, gausiai vartoja karo kasdienybei būdingus riebius, kartais šokiruojančius keiksmažodžius. Nuo spalio 14 d. elektroninį knygos variantą skaitytojai gali nemokamai parsisiųsti iš DELFI blogo „Juodos avys“. Jame galima rasti pilną ir visiškai legalų šios knygos elektroninį variantą. Tai pirmas kartas Lietuvoje, kai leidykla pati patalpina kūrinio elektroninę versiją internete ir leidžia jį naudoti visais, išskyrus komercinius, tikslais – skaityti, atsispausdinti, persiųsti draugams, talpinti savo bloge ar interneto svetainėje


        Šią nemokamą knygos platinimą suorganizavo naujienų portalas DELFI ir leidykla „CoLibris“. 

 

 
 

 

 
 

 

 
 

Anot leidyklos „CoLibris“ vadovo Mindaugo Mizaro, patalpinti kūrinį internete leidėjus įkvėpė ir žinomo brazilų rašytojo Paulo Coelho pavyzdys. Jis – vienas nemokamo kūrinių platinimo internetu entuziastų. P.Coelho, supratęs, kad yra beviltiška kovoti su piratavimu ir netgi įžvelgdamas tame naudos, pats pradėjo kurti blogą „Pirate Coelho“, kuriame patalpino nuorodas į visas vietas, iš kur galima parsisiųsti jo kūrybą.

        „Džiaugiamės galėdami savo skaitytojams padovanoti knygą aktualia, visuomenei rūpima tema. Be to, leisdami parsisiųsti knygą, savotiškai primename, kad 2008-ieji paskelbti „Skaitymo metais“, ir tikimės šiek tiek prisidėti primenant skaitymo malonumą ir didinant skaitančiųjų ratą. Juk ne visi knygą gali nusipirkti, o kai kurie net neturi tokio įpročio, o parsisiųsti knygą daug kam tiesiog patogiau“, - sako DELFI komunikacijos vadovė Aistė Žilinskienė.

        tekstai.lt info
        2008 10 14