Pikti liežuviai mėgsta kartoti, neva Kultūros posūnis Menas šiuolaikiniam gyvenimui didesnės įtakos nebeturi, jo galia – niekinė. Negana to, menininkas, kaip socialinis vienetas, prilyginamas nuliui ar minuso ženklui. Atseit tik vegetuoja ir parazituoja, siurbia gyvybės syvus iš ir taip jau ligoto visuomenės kūno. Panašiai civilizuotame pasaulyje (t. y. ne tik Lietuvoje) galvoja tortų-pyragų kepėjai ir finansų analitikai, reklamos vadybininkai ir ortodoksai benamiai, ne išimtis – kiti žinduoliai.
       Bet štai rusų aktorius ir režisierius Konstantinas Raikinas galvoja savitai: „Menas paveikus“, – tvirtina jis, gudriai ta proga nusišypso.
       Į šią tezę galima būtų nekreipti dėmesio, – maža ką pripaisto artistai ar akrobatai. Tačiau prieš akis gula istorinis faktas: vieną vakarą Leningrade, legendinio Arkadijaus Raikino spektaklyje, viengungis Vladimiras Vladimirovičius Putinas susipažįsta su savo būsimąja žmona.
       Įsimyli „Miniatiūrų teatre“ V. Putinas, vėliau „Lenino mieste“ sukuria šeimą, darniai iki šiol gyvena, nesiskiria.
       Pasak Konstantino, Arkadijaus Raikino sūnaus, minėta aplinkybė žmonijai itin svarbi, negana to, įrodanti, kad pažiūrėjus nuotaikingą „Miniatiūrų teatro“ spektaklį net kiečiausią žmogų neretai užplūsta šilti jausmai, užgimsta noras patikti, tapti geresniam, mylėti, daugintis, likti ištikimam.
       Taip atsitiko Vladimirui Vladimirovičiui.
       Galbūt ši istorija būtų pasibaigusi trivialios šeimos sukūrimu – ne pirmam ir ne trečiam, apsilankius kultūros renginyje, yra tekę įsimylėti, vėliau išsiskirti ar susimušti, vėl tuoktis, tačiau...
       Ir vėl neginčytinas meno poveikio faktas, šį kartą – kinas. Tereikia Vladimirui Vladimirovičiui 1968-aisiais ekrane pamatyti „Ne sezono metą“ su Donatu Banioniu, ir vaikinas užsimano tapti žvalgu, tokiu pat kaip ir filmo herojus. Volodią Vladimirovičių sužavi D. Banionio Ladeinikovo personažas, šio sovietų žvalgo santūrumas, išmintis, įžvalgumas, žmogiškumas ir t. t. Beje, visa tai neseniai patvirtino ir pats Maestro Banionis, kai per Kremliaus kontroliuojamą RTV (laidoje „Naktinis skrydis“) guodėsi, kad jis Lietuvai nebereikalingas, o šioje klesti abejotinas Eimunto Nekrošiaus (nieko apie jį nekalbėsiąs) teatras. Iškilių, vertų Juozo Miltinio rango asmenybių taip pat nėra, tuščia mene, lietuvių kultūra, pasak kaimyninės šalies ekrano numylėtinio, „nepriklausomoje“ šalyje (be rusų) veik merdi.
       Bet iš dabarties grįžkime atgal, į meno istoriją.
       Talentingas aktorius iš Lietuvos ir jo sukurtas vaidmuo toks paveikus, kad stumteli Vladimirą Vladimirovičių į KGB mokyklą. Ir štai jaunuolis jau diplomuotas žvalgas – seka, susitinka, planuoja slaptas operacijas, galbūt – atsišaudo...
       Nuotykiai veja nuotykį, gyvenimas ne tik Leningrade, bet ir provincialiame VDR Drezdene Vladimirui Vladimirovičiui Putinui tampa prasmingas, atsiranda dėl ko aukotis. Ir svarbiausia, visa tai – tikra, neišgalvota, tai jau ne „Ne sezono metas“ su D. Banioniu.
       Po šių antropologinių samprotavimų galime konstatuoti: jei A. Raikinas būsimajam Rusijos prezidentui pakurstė meilės ugnelę, tai kino aktorius D. Banionis nukreipė, davė, kalbant to meto leksika, „kelialapį į gyvenimą“.
       Ir kaip po tokios išvados nesididžiuoti Lietuva, joje išaugintais menininkais, ne be kurių talento jėgos postūmio kaimyninė šalis išsiugdė tvirtą Prezidentą. Negana to, kaip po viso to nepadėkoti talentingajam D. Banioniui, kad Rusijoje pagaliau „stojo“ valdžios vertikalė, „valdoma“ demokratija, auga ekonomika, sutvirtėjo FSB, vis daugiau ir daugiau pagaunama piktavalių šnipų.
       Beje, šį sezoną ir Europos Sąjungoje, ir posovietinėje erdvėje šnipų ypač pagausėjo. Kyla klausimas: kas juos gimdo, iš kur jie ateina ir kur prapuola?
       Prisipažinsiu, pašnipinėti būtų ir man įdomu. Tačiau ką šnipinėti, kuriuos duomenis rinkti, kaip juos atrinkti? Nežinau. Pramoninis špionažas manęs niekada nedomino, karinis – perdėm pavojingas, o ir kam rūpėtų mano suskaičiuoti pėstininkai ar sraigtasparniai, jei tam reikalui paleisti palydovai į kosmosą. Kultūrinis špionažas (vartyti žurnalus, skaityti knygas, žiūrėti spektaklius, lankyti parodas etc.) galbūt būtų artimesnis, tačiau, įtariu, jis nepaklausus visų šalių žvalgyboms. Šnipinėti žmonių sąmonę, gilintis į pasąmonę... tai – psichoanalitikų ir psichoterapeutų darbas.
       Kenkimas savo artimam–svetimam įgauna vis rafinuotesnes formas: susimokę moldavai su gruzinais it viduramžiais nuodija vyną. Piktavaliai kaukaziečiai kažką negera (ne vitaminus) vis įberia į Rusijos Federacinės Respublikos piliečių pamėgtą „Boržomi“...
       Bet štai pievelėje Maskvoje po akmeniu rusų FSB suranda „konteinerį“, jame – kažkas labai svarbaus Britų žvalgybai. Tačiau kas Britų žvalgybai tą kartą buvo svarbu – iki šiol neaišku. Beje, neaišku ir kodėl būtina „konteinerį“ slėpti po lauko akmeniu, jei duomenis galima perduoti ir kitais, švelniai tariant, šiuolaikiškesniais būdais.
       Karštakošiai gruzinai nori pirmauti, neatsilikti nuo sezono mados – Tbilisyje pagauna tris rusų šnipus, papulkininkius. Geranorišką jų grąžinimo procedūrą paverčia veik vaidybiniu kinu, konceptualia meno akcija: areštuotas rusų šnipas, flankuojamas Gruzijos policininko ir policininkės, supažindinus su jo teisėmis, perduodamas Rusijai. Iškilmingai vyksta geranoriška šnipų perdavimo procedūra, solidžiai, gyvai, magnetu prikausčius prie TV ekrano milijoninę auditoriją.
       Kuo ne filmo „Ne sezono metas“ finalas? Tiesa, ten kameriniame plenere (veik tuščiame kelyje) D. Banionis iškeičiamas į Laimoną Noreiką, suprask, amerikietį Pauersą, kurio pilotuojamas žvalgybinis lėktuvas šeštame praėjusio amžiaus dešimtmetyje (istorinis faktas) buvo raketa numuštas virš Uralo.
       Kaimyninės šalies Prezidento pamiltas „sezonas“ įgauna pagreitį, niekas jam negali likti abejingas – kaista atmosfera, keičiasi Europoje klimatas.
       Ir krenta ne snaigės (dar ne sezono metas), tik krenta pro viešbučių langus žvalgai...
       Neapsikentę lietuviai Vilniuje pagauna perdėm smalsų rusų diplomatą. Deja, išsiunčia be antrankių. Tyliai su svečiu atsisveikina, Lietuvos TV stambiu planu jo net neparodo.
       Už tokį lietuvių akibrokštą „sezono metu“ rusai nelieka skolingi: Sovetske (Tilžėje) suima Vasilijų Chitriuką, papulkininkį, savą, tankistą. Atseit šis rinko slaptus duomenis apie Rusijos Baltijos karinį laivyną Kaliningrado (Karaliaučiaus) srityje.
       Kiek man iš geografijos žinoma, Sovetske (Tilžėje) jūros nėra ir Baltijos karinis laivynas ten nedislokuotas, teka tik Nemunas, tačiau tiek to: jei rinko, tai rinko, duomenis ir Mėnulyje galima rinkti – taikiai uždarom šį klausimą.
       Ir štai jau per Rusijos TV man rodo kiną: augaloti FSB pareigūnai ištempia iš automobilio V. Chitriuką, it rąstą (nespurdantį, nesipriešinantį) pakrauna į savąjį. Ten tariamą Lietuvos šnipą priverčia pozuoti prieš kamerą.
       Žiūri nekaltomis veršelio akimis papulkininkis V. Chitriukas į objektyvą, nesidairo, įtikinamai prieš TV vaidina šnipą – budri FSB ranka laiko suspaudus jo snukį, tegul tik pabando pasimuistyti niekšas – Tėvynės išdavikas, к стенке išgamą. Netrukus rusų saugumietis parodo kažkokią „fintikliušką“ – neginčytiną įkaltį. Negana to, demonstruoja svarbiausiąjį – nedidelę užrašų knygelę. Ant šios viršelio – galutinai V. Chitriuko kaltę įrodantis užrašas: „Записная книжка Василия Хитьрюка“.
       „Sezono metas“ tęsiasi...
       Kaune, kuriame jau negyvenu ketvirtį amžiaus, o pastaruoju metu itin retai apsilankau, suskamba telefonas: „Herkus Kunčius? Jus trukdo iš Valstybės saugumo departamento, gal galėtumėte pas mus užeiti?“
       Faktas, kad Lietuvos VSD (Kauno skyrius) domisi, anot literatūros kritikų, postmoderniais rašytojais iš sostinės, glosto savimeilę. Deja, pasiūlymas „užsukti“ į „saugumą“ Vytauto prospekte man nėra itin patrauklus. Be to, dar viliuosi, kad skambinanti moteris apsiriko, šiame bute aš jau seniai negyvenu, o gal ji – gerbėja – vilioja, dvasiškai įsimylėjusi (?). Ne, dalykiškai tvirtina, klaidos nėra, tiesiog norinti pakalbėti apie vieną mano klasės draugą.
       Išsisukinėju, nesu jo matęs nuo vidurinės mokyklos baigimo laikų, bergždžiai.
       Hipnotizuojantis balsas patikina, kad Lietuvos VSD (Kauno skyrių) domina kaip tik tas laikotarpis, kai šis mokėsi mokykloje.
       Susitariame susitikti kavinėje po pusvalandžio, Laisvės alėjoje.
       Mergina (visai nieko) atpažįsta mane, parodo pažymėjimą, taip nuramina, kad ne su CŽV, FSB ar „Mosadu“ turėsiu reikalą.
       Man įdomu, kuo galėjo sudominti VSD (Kauno skyrių) mano klasės draugas, apie jį žinau tik tiek, kad studijavo mediciną.
       Sužinau: buvo vedęs, išsiskyrė, pakeitė pavardę, šiuo metu dirba psichoterapeutu provincijoje, – „puiki“ intriga politiniam (šnipinėjimo) detektyvui.
       VSD (Kauno skyriaus) agentė klausinėja, mano prisiminimai migloti.
       Neketinu jai pasakoti apie paauglystėje mūsų įkurtą „slaptą“ savišvietos būrelį, kai rinkdavomės klasės draugo bute ir vartydavome postimpresionistų albumus, kitaip tariant, buvome disidentai. Nepasakoju apie meilę fotografijai, kai mokyklos fotolaboratorijoje po pamokų perfotografuodavome pornografines kortas. Neužsimenu, kad draugo bute stovėjo monumetalus kaktusas, į kurio spyglius jis vis susižeisdavo nykštį. Nutyliu ir apie pirmuosius mūsų meilės nuotykius, kai išgėrę moldaviško „Cabernet“ su kaimyninės mokyklos septintokėmis nuėjome į Kauno sporto halę klausytis „Locomotiv GT“ koncerto, vėliau bučiavomės Ąžuolyno parke. Neprasitariu, kad pirmoje klasėje susimušėme ir jo mama paskambino mano mamai, dėl ko buvau išbartas. Nieko nekalbu ir apie budizmą, Rytus, Indiją, kai dailininko Liudo Truikio kliedesių paveikti dešimtoje klasėje įtikėjome reinkarnacija. Žodžiu, tyliu, nieko neišduodu, kas šiuo neordinariu klausimu galėtų Lietuvos VSD (Kauno skyrių) dominti.
       Kai VSD (Kauno skyriaus) agentė, kažką pasižymėjusi savo mokykliniame (langeliais) sąsiuvinyje, ketina kilti ir atsisveikinti, nesusilaikau nepaklausęs, kokius ir kur mokslus yra studijavusi; man išties įdomu, noriu kuo daugiau sužinoti apie Lietuvos VSD pareigūnus, tai gali rašytojo karjerai praversti.
       Gaunu atsakymą: mano nuostabai, baigusi ne žvalgybos mokyklą Pabradėje, bet studijavusi Vytauto Didžiojo universitete, ji – filologė, bakalaurė.
       Ir štai, anot žvalgybos specialistų, „pasistoja“ klausimas: kokį ji sukurs savo ataskaitoje mano bendraklasio portretą? Nežinau. Drįstu tik įtarti, kad jis bus literatūrinis, ne visai tikras.
       Tada nejučiomis imu suvokti, kad menas, literatūra yra išties paveikūs. Ataskaita VSD (Kauno skyriaus) viršininkams virs „grožine“ literatūra, tačiau perskaitę jie to nesupras. O gal?.. Ne, greičiau, jos (ataskaitos) pagrindu bus priimti sprendimai, numatyti veiksmai, galbūt – net operatyviniai. Tikėtina, jei tik bus talentingai surežisuoti, po kurio laiko žurnalistų bus apdainuoti spaudoje, iliustruoti per TV ir kada nors, jei tik pasiseks, virs romanu apie klastingą šnipą ar pilnametražiu kino filmu.
       Ir štai tada koks nors vietinis nebrendyla Vladimiras Vladimirovičius žiūrės „Ne sezono metą 2“ kino teatre, susižavės mano klausės draugu (tarkim, iškiliu Rusijos kino aktoriumi D. Banioniu), užsigeis tapti į jį panašus. Ir niekas, po velnių, net nenumanys, kad jis iki abitūros vaikščiodavo iškeltu pūliuojančiu nykščiu, šeštoje klasėje svajojo tapti viešnamio direktoriumi, o dešimtoje gurkšnodavo savo šlapimą ir tikindavo draugus, kad tai geriausias vaistas nuo peršalimo.
       „Sezono metas“ ir jo veržlūs vaikai – prezidentai romantikai, bebaimiai komitetų pirmininkai, reiklūs departamentų direktoriai, gudrūs žvalgai, klastingi agentai – negimsta iš Šventosios Dvasios. Įsitikinęs, jie literatų, filologų, dailininkų, dramaturgų, kitaip tariant, humanitarų – tariamų nulių – kūriniai. Tai jie, neretai iš paikystės, vienatvės ar nuobodulio, kuria makabriškus siužetus, juos išguldo popieriuje, perkelia į sceną, knygas, užfiksuoja kino juostoje – šekit – žiūrėkit, skaitykit (!).
       Ir štai, „Miniatiūrų teatre“ pakikenus iš A. Raikino, pasižavėjus D. Banionio talentu – jų „meno jėgos“ stumteltas, – į namus pasibeldžia įtarus, kaltinantis išdavyste ir siekiantis „deramo“ atpildo „sezono metas“ – „šnipomanija“ jo kūrybinis slapyvardis.

Absoliuta Andželika Lukaitė 4 Achille Campanile 4 Adolfas Juršėnas 1 Adolfas Mekas 1 Adomas Lastas 5 Agnė Biliūnaitė 9 Agnė Klimavičiūtė 1 Agnė Narušytė 1 Agnė Žagrakalytė 29 Aidas Jurašius 2 Aidas Marčėnas 45 Aistė Ptakauskaitė 9 Aivaras Veiknys 8 Albertas Zalatorius 3 Albert Camus 4 Albinas Bernotas 3 Albinas Žukauskas 3 Aldona Liobytė 1 Aldona Ruseckaitė 4 Aldona Veščiūnaitė 14 Aldous Huxley 15 Aleksandra Fomina 22 Alfas Pakėnas 6 Alfonsas Andriuškevičius 29 Alfonsas Bukontas 2 Alfonsas Gricius 2 Alfonsas Nyka-Niliūnas 22 Alfonsas Šimėnas 1 Alfredas Guščius 22 Algimantas Baltakis 27 Algimantas Julijonas Stankevičius 3 Algimantas Krinčius 9 Algimantas Lyva 11 Algimantas Mackus 12 Algimantas Mikuta 33 Algirdas Landsbergis 23 Algirdas Titus Antanaitis 3 Algirdas Verba 7 Algis Kalėda 1 Alis Balbierius 29 Allen Ginsberg 3 Almantas Samalavičius 2 Alma Riebždaitė 6 Almis Grybauskas 8 Alvydas Surblys 2 Alvydas Valenta 12 Alvydas Šlepikas 25 Andrej Chadanovič 5 Andrius Jakučiūnas 20 Andrius Jevsejevas 1 Andrius Konickis 1 Andrius Pulkauninkas 2 Andrius Sietynas 2 Andrzej Bursa 4 Andrzej Stasiuk 2 Andrė Eivaitė 1 Angelė Jasevičienė 10 Antanas A. Jonynas 28 Antanas Andrijauskas 1 Antanas Gailius 4 Antanas Gustaitis 6 Antanas Jasmantas 4 Antanas Jonynas 1 Antanas Kalanavičius 2 Antanas Masionis 3 Antanas Miškinis 2 Antanas Ramonas 8 Antanas Rimydis 10 Antanas Vaičiulaitis 9 Antanas Venclova 8 Antanas Šimkus 15 Antanas Škėma 9 Arkadij Averčenko 6 Arkadij Strugackij 2 Arnas Ališauskas 11 Arnas Dubra 1 Artūras Gelusevičius 5 Artūras Imbrasas 4 Artūras Tereškinas 7 Artūras Valionis 13 Arvydas Sabonis 1 Arūnas Spraunius 23 Arūnas Sverdiolas 1 Asta Plechavičiūtė 11 Audinga Tikuišienė 1 Audronė Barūnaitė Welleke 1 Audronė Urbonaitė 1 Audronė Žukauskaitė 2 Augustinas Raginis 11 Aurelija Mykolaitytė 1 Aurimas Lukoševičius 1 Auris Radzevičius-Radzius 2 Austėja Čepauskaitė 1 Austė Pečiūraitė 1 Aušra Kaziliūnaitė 24 Balys Auginas 4 Balys Sruoga 19 Belcampo 4 Benediktas Januševičius 39 Bernardas Brazdžionis 3 Birutė Jonuškaitė 28 Birutė Marcinkevičiūtė-Mar 2 Birutė Pūkelevičiūtė 19 Bogdan Chorążuk 2 Boris Strugackij 2 Brigita Speičytė 17 Bronius Radzevičius 8 Bronius Vaškelis 5 Castor&Pollux 74 Catherine Tice 1 Charles Baudelaire 5 Charles Bukowski 18 Charles Simic 6 Christoph Zürcher 4 Crying Girl 1 Dainius Dirgėla 5 Dainius Gintalas 21 Dainius Razauskas 5 Dainius Sobeckis 6 Daiva Ausėnaitė 2 Daiva Molytė-Lukauskienė 4 Daiva Čepauskaitė 13 Dalia Bielskytė 6 Dalia Jakaitė 7 Dalia Jazukevičiūtė 17 Dalia Kuizinienė 8 Dalia Satkauskytė 8 Dalia Striogaitė 11 Danguolė Sadūnaitė 9 Daniela Strigl 1 Danielius Mušinskas 47 Daniil Charms 10 Danutė Labanauskienė 1 Danutė Paulauskaitė 4 Darius Pocevičius 33 Darius Šimonis 9 Deimantė Daugintytė 1 Dino Buzzati 3 Dmytro Lazutkinas 2 Donaldas Apanavičius 2 Donaldas Kajokas 35 Donald Barthelme 4 Donata Mitaitė 25 Donatas Paulauskas 3 Donatas Petrošius 33 Dovilė Zelčiūtė 31 Dovilė Švilpienė 4 Edas Austworkas 4 Edita Nazaraitė 8 Edmondas Kelmickas 4 Edmundas Janušaitis 3 Edmundas Kazlauskas 1 Edmundas Steponaitis 6 Eduardas Cinzas 9 Eduardas Mieželaitis 6 Eduard Limonov 1 Edvardas Čiuldė 4 Egidijus Darulis 2 Eglė Bazaraitė 1 Eglė Juodvalkė 7 Eglė Sakalauskaitė 11 Elena Baliutytė 11 Elena Baltutytė 1 Elena Bukelienė 18 Elena Darbutaitė 1 Elena Karnauskaitė 6 Elena Mezginaitė 7 Elena Žukauskaitė 4 Elina Naujokaitienė 3 Elona Varnauskienė 1 Elvina Baužaitė 1 Elžbieta Banytė 16 Enrika Striogaitė 4 Erika Drungytė 20 Ernestas Noreika 8 Ernesto Che Guevara 5 Eugenija Vaitkevičiūtė 20 Eugenija Valienė 3 Eugenijus Ališanka 40 Evelina Bondar 2 Faustas Kirša 6 Fethullah Gülen 1 Gabriela Eleonora Mol-Basanavičienė 1 Gabrielė Klimaitė 16 Gabrielė Labanauskaitė 13 Gasparas Aleksa 28 Gediminas Cibulskis 1 Gediminas Kajėnas 16 Gediminas Pilaitis 2 Gediminas Pulokas 5 Genovaitė Bončkutė-Petronienė 1 George Orwell 6 Georges Bataille 2 Giedra Radvilavičiūtė 3 Giedrius Viliūnas 5 Giedrė Kazlauskaitė 44 Giedrė Šabasevičiūtė 1 Ginta Gaivenytė 3 Gintaras Beresnevičius 57 Gintaras Bleizgys 32 Gintaras Grajauskas 19 Gintaras Gutauskas 1 Gintaras Patackas 38 Gintaras Radvila 3 Gintarė Bernotienė 7 Gintarė Remeikytė 2 Gintautas Dabrišius 9 Gintautas Mažeikis 1 Ginta Čingaitė 5 Gitana Gugevičiūtė 3 Goda Volbikaitė 2 Gražina Cieškaitė 15 Gražvydas Kirvaitis 3 Grigorijus Kanovičius 8 Grigorij Čchartišvili 5 Guoda Azguridienė 1 Gytis Norvilas 24 Gytis Rimonis 2 Gábor Csordás 1 Hakim Bey 2 Hans Arp 5 Hans Carl Artmann 5 Henrikas Algis Čigriejus 19 Henrikas Nagys 15 Henrikas Radauskas 14 Henrikas Stukas 1 Henrykas Sienkiewiczius 1 Henry Miller 2 Herkus Kunčius 29 Hugo Ball 4 Hunter S. Thompson 3 Ieva Gudmonaitė 8 Ignas Kazakevičius 1 Ignas Narbutas 1 Ignas Šeinius 7 Ilse Aichinger 5 Ilzė Butkutė 4 Indrė Meškėnaitė 3 Indrė Valantinaitė 11 Ineza Juzefa Janonė 5 Ingmar Villqist 3 Ingrida Korsakaitė 2 Irena Bitinaitė 2 Irena Potašenko 4 Irena Slavinskaitė 2 Irvin D. Yalom 1 Irvine Welsh 2 Italo Calvino 6 Ivan Vyrypajev 3 J. G. Ballard 3 Jadvyga Bajarūnienė 1 Jan Brzechwa 2 Janina Žėkaitė 3 Janusz Anderman 6 Jaroslavas Melnikas 25 Jaunius Čemolonskas 4 Jeanette Winterson 4 Jehuda Amichaj 2 Jerzy Pilch 2 Jevgenij Zamiatin 3 Johanas Volfgangas fon Gėtė 1 Johan Borgen 3 Johannes Bobrowski 3 John Fante 9 John Lennon 1 Jolanta Malerytė 4 Jolanta Paulauskaitė 1 Jolanta Tumasaitė 1 Jolita Skablauskaitė 23 Jonas Aistis 1 Jonas Dovydėnas 1 Jonas Jackevičius 12 Jonas Kalinauskas 7 Jonas Lankutis 7 Jonas Mačiukevičius 8 Jonas Mekas 24 Jonas Mikelinskas 16 Jonas Papartis 1 Jonas Radžvilas 3 Jonas Strielkūnas 24 Jonas Thente 1 Jonas Vaiškūnas 2 Jonas Zdanys 8 Jonas Šimkus 8 Jorge Luis Borges 17 Josef Winkler 3 José Saramago 7 Jovita Jankauskienė 1 Juan Bonilla 2 Juan Rulfo 3 Judita Polovinkina 1 Judita Vaičiūnaitė 27 Julijonas Lindė-Dobilas 3 Julius Janonis 3 Julius Kaupas 12 Julius Keleras 29 Julius Žėkas 2 Juozapas Albinas Herbačiauskas 8 Juozas Aputis 39 Juozas Baltušis 7 Juozas Brazaitis 7 Juozas Erlickas 17 Juozas Glinskis 10 Juozas Grušas 7 Juozas Kralikauskas 5 Juozas Kėkštas 6 Juozas Tysliava 8 Juozas Šikšnelis 9 Juozas Žlabys-Žengė 8 Jurga Ivanauskaitė 26 Jurga Katkuvienė 2 Jurga Lūžaitė 2 Jurga Petronytė 2 Jurga Tumasonytė 7 Jurgis Baltrušaitis 6 Jurgis Gimberis 13 Jurgis Janavičius 1 Jurgis Jankus 10 Jurgis Kunčinas 44 Jurgis Mačiūnas 1 Jurgis Savickis 5 Jurgita Butkytė 7 Jurgita Jėrinaitė 1 Jurgita Ludavičienė 1 Jurgita Mikutytė 2 Justinas Bočiarovas 5 Jūratė Baranova 26 Jūratė Sprindytė 52 Karolis Baublys 23 Karolis Gerikas 1 Karolis Klimas 4 Kasparas Pocius 3 Kazimieras Barėnas 17 Kazys Almenas 6 Kazys Binkis 27 Kazys Boruta 43 Kazys Bradūnas 11 Kazys Jakubėnas 5 Kazys Jonušas 3 Kazys Puida 6 Kazys Saja 25 Kerry Shawn Keys 7 Kleopas Jurgelionis 8 Kornelijus Platelis 27 Kostas Ostrauskas 27 Kristina Sabaliauskaitė 9 Kristina Tamulevičiūtė 2 Kurt Vonnegut 12 Kęstutis Keblys 4 Kęstutis Nastopka 9 Kęstutis Navakas 53 Kęstutis Rastenis 3 Kęstutis Raškauskas 2 Laima Kreivytė 1 Laimantas Jonušys 39 Laimutė Adomavičienė 4 Laura Auksutytė 3 Laura Liubinavičiūtė 10 Laura Sintija Černiauskaitė 48 Laurynas Katkus 7 Laurynas Rimševičius 2 Lena Eltang 3 Leokadija Sušinskaitė 1 Leonardas Gutauskas 35 Leonard Cohen 1 Leonas Gudaitis 4 Leonas Lėtas 3 Leonas Miškinas 3 Leonas Peleckis-Kaktavičius 22 Leonas Skabeika 7 Leonas Švedas 5 Leonidas Donskis 5 Lev Rubinštein 3 Lidija Šimkutė 25 Lina Buividavičiūtė 1 Linas Jegelevičius 1 Linas Kanaras 1 Linas Kranauskas 5 Lina Spurgevičiūtė 1 Liudas Giraitis 2 Liudas Gustainis 8 Liudas Statkevičius 2 Liudvikas Jakimavičius 31 Liutauras Degėsys 9 Liutauras Leščinskas 2 Livija Mačaitytė 1 Liūnė Sutema 9 lona Bučinskytė 1 Loreta Jakonytė 14 Loreta Mačianskaitė 1 Lukas Devita 1 Lukas Miknevičius 11 Manfredas Žvirgždas 7 Mantas Areima 1 Mantas Gimžauskas-Šamanas 18 Manuel Rivas 2 Marcelijus Martinaitis 38 Margot Dijkgraaf 1 Marguerite Yourcenar 3 Marija Macijauskienė 8 Marijana Kijanovska 1 Marija Stankus-Saulaitė 11 Marijus Šidlauskas 10 Mari Poisson 18 Marius Burokas 57 Marius Ivaškevičius 7 Marius Katiliškis 12 Marius Macevičius 4 Marius Plečkaitis 5 Mariusz Cieślik 4 Markas Zingeris 3 Mark Boog 2 Marta Wyka 2 Martin Amis 2 Matt McGuire 1 Michael Augustin 4 Michael Katz Krefeld 2 Milda Kniežaitė 3 Mindaugas Jonas Urbonas 1 Mindaugas Kiaupas 1 Mindaugas Kvietkauskas 18 Mindaugas Nastaravičius 8 Mindaugas Peleckis 11 Mindaugas Valiukas 18 Mindaugas Švėgžda 3 Mirga Girniuvienė 1 Monika Kutkaitytė 13 Monika Šlančauskaitė 3 Motiejus Gustaitis 6 Mykolas Karčiauskas 8 Mykolas Sluckis 5 Narlan Martos Teixeira 1 Narlan Matos Teixeira 1 Nerijus Brazauskas 9 Nerijus Cibulskas 11 Nerijus Laurinavičius 3 Neringa Abrutytė 15 Neringa Klišienė 1 Neringa Mikalauskienė 18 Nicolas Born 2 Nida Gaidauskienė 14 Nida Matiukaitė 1 Nijolė Miliauskaitė 14 Nijolė Simona Pukinskaitė 2 Nijolė Storyk 1 Noam Chomsky 1 Ona Ališytė-Šulaitienė 2 Ona Mikailaitė 3 Onutė Bradūnienė 1 Onė Baliukonė 16 Orbita 4 Paul Celan 4 Paulina Žemgulytė 6 Paulius Norvila 10 Paulius Širvys 4 Pedro Lenz 4 Peter Bichsel 2 Petras Babickas 6 Petras Bražėnas 7 Petras Cvirka 8 Petras Dirgėla 16 Petras ir Povilas Dirgėlos 5 Petras Kubilevičius-Kubilius 2 Petras P. Gintalas 5 Petras Rakštikas 5 Petras Tarulis 14 Philip Roth 3 Povilas Šarmavičius 3 Pranas Morkūnas 4 Pranas Naujokaitis 2 Pranas Visvydas 14 Predrag Matvejević 2 Pulgis Andriušis 18 Raimondas Dambrauskas 1 Raimondas Jonutis 2 Ramunė Brundzaitė 7 Ramutė Dragenytė 34 Ramūnas Gerbutavičius 10 Ramūnas Jaras 17 Ramūnas Kasparavičius 26 Ramūnas Čičelis 11 Rasa Aškinytė 1 Rasa Drazdauskienė 2 Rasa Norvaišaitė 1 Rasa Petkevičienė 1 Regimantas Tamošaitis 86 Regina Varanavičiūtė 1 Renata Radavičiūtė 2 Renata Šerelytė 85 Richard Brautigan 9 Rima Juškūnė 1 Rimantas Kmita 32 Rimantas Černiauskas 11 Rimantas Šalna 1 Rima Pociūtė 6 Rimas Burokas 15 Rimas Užgiris 3 Rimas Vėžys 4 Rimvydas Stankevičius 31 Rimvydas Šilbajoris 32 Rita Kasparavičiūtė 1 Rita Tūtlytė 9 Ričardas Gavelis 19 Ričardas Šileika 21 Robertas Kundrotas 8 Roberto Bolano 3 Rolandas Mosėnas 2 Rolandas Rastauskas 22 Romas Daugirdas 33 Romualdas Granauskas 15 Romualdas Kisielius 1 Romualdas Rakauskas 1 Ryszard Kapuściński 3 Rūta Brokert 2 Salman Rushdie 2 Salomėja Nėris 9 Salys Šemerys 12 Samuel Beckett 29 Sandra Avižienytė 1 Sara Poisson 25 Sargis Atsargiai 1 Saulius Keturakis 1 Saulius Kubilius 2 Saulius Repečka 1 Saulius Rimkus 5 Saulius Tomas Kondrotas 10 Saulius Šaltenis 12 Saulė Pinkevičienė 4 Serhij Žadan 6 Sharan Newman 1 Sigitas Birgelis 13 Sigitas Geda 49 Sigitas Parulskis 31 Sigitas Poškus 7 Simona Talutytė 2 Simon Carmiggelt 8 Skaidrius Kandratavičius 11 Skirmantė Černiauskaitė 1 Slavoj Žižek 1 Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė 7 Sonata Paliulytė 9 Sondra Simanaitienė 5 Stan Barstow 2 Stanislava Nikolova-Čiurinskienė 2 Stanislovas Abromavičius 4 Stanisław Lem 4 Stasys Anglickis 3 Stasys Jonauskas 13 Stasys Santvaras 8 Stasys Stacevičius 16 Tadas Vidmantas 5 Tadas Žvirinskis 4 Tautvyda Marcinkevičiūtė 19 Tautvydas Nemčinskas 4 Teofilis Tilvytis 16 Thomas Bernhard 5 Thomas Pynchon 1 Titas Alga 4 Toma Gudelytė 2 Tomas Arūnas Rudokas 19 Tomas Kavaliauskas 11 Tomas Norkaitis 4 Tomas S. Butkus-Slombas 9 Tomas Staniulis 14 Tomas Taškauskas 8 Tomas Venclova 45 Tomas Čepaitis 1 Tomas Šinkariukas 18 Ulla Berkewicz 4 Vaidotas Daunys 5 Vainis Aleksa 2 Vaiva Grainytė 7 Vaiva Kuodytė 8 Vaiva Markevičiūtė 1 Vaiva Rykštaitė 1 Valdas Daškevičius 11 Valdas Gedgaudas 11 Valdas Papievis 13 Valdemaras Kukulas 41 Valentinas Sventickas 30 Vanda Zaborskaitė 5 Venancijus Ališas 4 Vidmantė Jasukaitytė 28 Viktoras Rudžianskas 10 Viktorija Daujotytė 114 Viktorija Jonkutė 2 Viktorija Skrupskelytė 11 Viktorija Vosyliūtė 4 Viktorija Šeina 9 Viktor Pelevin 2 Vilis Normanas 6 Vilius Dinstmanas 3 Viljama Sudikienė 1 Vilma Fiokla Kiurė 4 Vincas Mykolaitis-Putinas 19 Vincas Natkevičius 2 Vincas Ramonas 4 Violeta Tauragienė 1 Violeta Šoblinskaitė 22 Virginija Cibarauskė 1 Virginijus Malčius 11 Virginijus Savukynas 1 Vitalija Bogutaitė 7 Vitalija Pilipauskaitė 8 Vitas Areška 13 Vladas Braziūnas 51 Vladas Šimkus 10 Vladas Šlaitas 9 Vladimir Sorokin 4 Vygantas Šiukščius 5 Vytas Dekšnys 15 Vytautas Berenis 4 Vytautas Girdzijauskas 10 Vytautas Janavičius 7 Vytautas Kavolis 4 Vytautas Kirkutis 7 Vytautas Kubilius 63 Vytautas Martinkus 23 Vytautas Mačernis 6 Vytautas Montvila 6 Vytautas P. Bložė 32 Vytautas Rubavičius 37 Vytautas Sirijos Gira 5 Vytautas Skripka 8 Vytautas Stankus 10 Vytautas V. Landsbergis 11 Walter Benjamin 10 Werner Aspenström 2 Wolfgang Borchert 4 Woody Allen 6 Yoko Ono 1 Zigmas Gėlė 6 Šarūnas Monkevičius 1 Švelnus Jungas 1 Žilvinas Andriušis 26 Živilė Bilaišytė 10 Živilė Kavaliauskaitė 1 Žygimantas Kudirka-Mesijus 5 ХХХ Nežinomas rašytojas 1