Gaisras Žirmūnų mikrorajone sukrėtė tragiškais padariniais, privertė susimąstyti. Bent jau valdžios struktūros turėtų pasvarstyti apie įstatymų pataisas. Kalbėta apie daugiabučių namų koridorių atlaisvinimą, atsarginius išėjimus. Reikalas, rodos, paprastas: elementari priešgaisrinės apsaugos sistema. Vis dėlto, žvelgiant iš už Atlanto, keista. Lietuva nepriklausoma štai jau beveik du dešimtmečius, o vis dar nesugeba išspręsti tokių paprastų problemų. Esame krikščioniškas kraštas, tad derėtų prisiminti Naujajame Testamente išsakytą tiesą, kad pirma reikia spręsti mažus dalykus, paskui Dievas laimins ir dideliems. Bet realiai viskas yra apverčiama antraip ir dar supainiojama. Jeigu net į priešgaisrinės apsaugos reikalavimus žiūrima pro pirštus, ką jau kalbėti apie kitas gyvenimo smulkmenas?

        Pamenu, kažkada Vilniuje skambinau į policiją. Tai buvo dar prieš mano emigraciją, bet jau laisvoje Lietuvoje, gerokai įsibėgėjus Nepriklausomybei. Surinkau 02. Taip ir taip, aiškinu, visą naktį kaukia galas žino kokio kaimyno automobilio signalizacija. Ir ne pirmą kartą, tai nuolatinis galvos skausmas naktimis. Užšoks koks katinas ant kapoto – ir aliarmas! Ką daryti? – klausiu pareigūno. Ogi nieko! – sako tas. Nieko mes negalime padaryti, teisinasi. Suprantame jus, užjaučiame, solidarizuojamės, – visaip įtikinėjo mane savo gerais ketinimais, – bet, supraskite, nėra tokio įstatymo, kuris leistų nubausti automobilio savininką! Dar ir savo patirtim patvirtino (mat kalbus pasitaikė budintis). Papasakojo apie tai, kaip juos kartą įkalbino nuvykti į įvykio vietą. Viename kieme kaukė didžiulis juodas mersedesas. Nuvilko policininkai tą automobilį į savo teritoriją. O vėliau turėjo didžiausią rūpestį. Nes tą turto gabalą bevelkant pasitaikė nubrozdinti, tai savininkas išsireikalavo atlyginti už padarytą žalą iki paskutinio skatiko. Policininkams vieni nemalonumai ir nuostoliai. Tad po to įvykio jie pasakė – viskas! Todėl geriau nusiramink, klausykis muzikos, draugiškai patarė man pareigūnas.

        O kiek dar tokių ir panašių problemų aplink! Kaimyno tranki muzika virš galvos, neužsuktas vandens čiaupas... Ką daryti? Iš tiesų, ką tokiais atvejais reikėjo daryti, tai ir nežinodavau. Kentėdavau, ir tiek. Dabar tuos reikalus galiu palyginti su kitokia – amerikietiška aplinka. Kol Lietuva merdėjo sovietinėje stagnacijoje, pasaulis gyveno. Tai reiškia, kad ir gaisrų būdavo, ir signalizacijos triukšmo, tačiau žmonės ieškojo sprendimų, mokėsi iš savo klaidų ar nelaimių. Kyla klausimas, kam mums išradinėti dviratį, kodėl nepasidairius po užsienius ir nepasimokius?

        Ir Amerikoje visaip atsitinka. Ir čia gali naktį pasigirsti tranki kaimyno muzika ar automobilio signalizacijos triukšmas. Tenka ir netgi dera kaimyną įspėti, tačiau pirmiausia tai policijos reikalas. O jiems jau jokio skirtumo, ar muzika groja, ar kas šaudo. Jiems svarbu ką nors sulaikyti, nes tai visų pirma – pinigai. Policijos iškvietimas kaltajai pusei gali kainuoti 500 dolerių (tai minimali suma už sutrukdymą, į kurią įskaičiuotos ir kuro sąnaudos). Amerikoje viskas remiasi finansais. Taip pat ir automobilio nuvilkimo kompanijos dirba ne veltui. Išpirkti automobilį maždaug šimto dviejų šimtų dolerių reikalas. Viską susumavus susidaro visai apvali sumelė.

        Taigi čia daug kam bus labai naudinga, jei paskambinsi naktį ir praneši apie kaukiančią mašiną ar kokį kitą triukšmą. O automobilio savininkui paaiškinama, kad jeigu jau tavo tokia signalizacija – malonėk susitvarkyti. Kodėl dėl tavęs turi kentėti kiti žmonės? Neišsimiegojęs kaimynas kitą dieną gali padaryti autoavariją, blogai dirbti, išlėkti iš darbo, prarasti namą ar butą ir t. t. Tokie dalykai čia traktuojami labai rimtai. Taigi mašina be jokių diskusijų nuvelkama, muzikiniai triukšmadariai arba patys nutyla, arba yra areštuojami. O areštuojama čia dažnai už niekus (pabandyk važiuoti be teisių, pavyzdžiui, ar išgėręs). Bet gal tai ir ne niekai. Paprastai to arešto ir nelaukiama. Kaukiančią mašiną savininkas skuba išjungti, triukšmadariai nutyla jau po pirmo kaimyno įspėjimo. Kad būtų kitaip, dar neteko regėti.

        Sutvarkytos čia ir kitos gyvenimo smulkmenos. Pavyzdžiui, prie parduotuvių, kaip jau ir Vilniuje, yra specialios invalidų automobilių statymo vietos. Ties ženklu visada nurodyta, kiek mokėsi baudos už pažeidimą. Ji svyruoja nuo 100 iki 300 dolerių. Ir gali būti tikras – už tokius pinigus rasis, kas budi, stebi, laukia. Tad jei esi sveikas, ten statyti savo automobilio geriau net nebandyk. Gausi baudą net nespėjęs iki tos parduotuvės nukulniuoti. Tiesa, Amerikoje invalidų daugiau, užtai jais taip rūpinasi.

        Dar vienas pavyzdys. Jei kely sustojo mokyklinis vaikų autobusas – sustoja ir visas eismas. Tiek iš paskos gretima linija, tiek ir priešpriešinis. Bauda už nepaisymą – 500 dolerių. Ir už tokio pobūdžio pražangas pažeidėjo nepagailės joks teismas (šiaip kiekvieną baudą teisme galima užginčyti). Mat šiuo atveju esi traktuojamas kaip potencialus vaiko žudikas.

        Dar griežtesni reikalavimai dėl gaisro prevencijos bei gelbėjimosi kelių. Esu tikras, kad visoje Amerikoje jokiame koridoriuje net nutriušusios taburetės nerasi. Taip pat ir praėjimas link avarinių durų turi būti ir laisvas, ir rodyklėmis nurodytas. Visur už taisyklių nesilaikymą – bauda. Tai pati veiksmingiausia priemonė. Baudos dėl priešgaisrinių apsaugos taisyklių pažeidimo jau yra tiesiog triuškinančios. Nes tai susiję su daugelio žmonių gyvybėmis. Ir yra žmonių, kurie iš to gyvena, yra labai suinteresuoti rasti kokį prasižengėlį. Tad viskas tikrinama, viskas stebima. Juk tvarkos pažeidimas pirmiausia reiškia pinigus... Taigi gal iš Amerikos šio to galima ir pasimokyti? Berašydamas štai prisiminiau dar vieną jau nepriklausomos Lietuvos epizodą. Tada svarstė būsimos Konstitucijos pamatus. Šalia kitų reikšmingų idėjų, gal juokais, gal šiaip per pertrauką buvo pasiūlyta ir tokia: kam čia mums vargti su nauja Lietuvos Konstitucija, jei galime nusirašyti JAV konstituciją, ir viskas! Iš tiesų, gerai pagalvojus, kodėl nepasinaudojus civilizacijos avangarde esančių valstybių patirtimi? Juk kaip tik į jas lygiuojamės, iš jų mokomės! Suprantama, konstitucinės teisės aukštumos – ne šių apmastymų tema. Nebent galima atkreipti dėmesį, kad JAV yra praktikuojamos konstitucinės pataisos. Jas visada padiktuoja konkrečios gyvenimo situacijos, dar sveikas protas ir gal širdis. Kasdieniniam gyvenimui jos net svarbesnės už pačią sustingusią Konstituciją. Šiuo požiūriu JAV bent jau iš šio svarbaus dokumento nekuria stabo.

        Prieš emigraciją Vilniuje dirbau vienoje turizmo kompanijoje. Nelengvai vertėmės, reikėjo sukti galvą dėl visokių marketingo pagrindų. Padėjo ir sovietinė patirtis. Dar ir kaip padėjo! Prisiminę tuos „gerus laikus“, sugalvojome siūlyti žmonėms ne šiaip keliones, bet dalykinį turizmą! Kažkur Europoje – paroda, mugė, šis bei tas naudinga Lietuvai. Atvirai pasakius, nebūtinai naudinga, bet svarbu, kad turistams už kelionę iš savo kišenės mokėti nereikės. Kitaip pabandyk surinkti tą turistų grupę! Pinigais tuomet dar daug kas nesišvaistė, iškeliaudavo vieną kitą kartą, o mums reikėjo daug ir pastovių klientų.

        Ir štai atsirado dalykinės kelionės sąvoka. Juk tai pirmiausia pretekstas! Aišku, kyla klausimas, ar pritars tam pretekstui viršininkas, valdžia. Ar sutiks išleisti ir dar apmokėti kelionę? Bet mes per daug tuo ir nesidomėjome. Nes nuo viršininkų ir pradėjome! Tiesiai jiems ir skambinome su štai tokiais gudriais pasiūlymais. Tai buvo laikotarpis, kai visokie tautos vadukai su praeitim jau buvo atsigavę nuo baimės prieš savo bendrus, sulindusius į konkuruojančias partijas. Galima buvo ir atsitiesti. Tiesa, dar nedrąsiai, buvo ir atsisakymų. Pamenu: labai ačiū, mielai važiuočiau, tik gal kiek vėliau, po rinkimų. Dabar bijau rizikuoti...

        Bet laikas nestovėjo, partijų veikėjai, vienijami panašių interesų, greitai konsolidavosi, ir man buvo įdomu stebėti, kaip į mūsų įstaigą užeidavo išsičiustiję solidūs dėdės, damos. Anksčiau tokių nebuvome matę! O jie ir patys, suprasdami reikalo subtilumą, mus sąmoksliškai sveikino ir draugiškai priekaištavo: kur jūs buvote anksčiau!..

        Tų kelionių pasitaikė ir tikrai reikšmingų, motyvuotų svarbiais renginiais. O tiems dalykiškiems žmonėms, vykstantiems į užsienio komandiruotes, matėsi, kelionės taip pat rūpėjo. Tuo labiau, kad tie svarbūs veikėjai vengė piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir neimdavo su savim žmonos, – vietoj jos prigriebdavo kokią nors labai reikalingą sekretorę ar šiaip iš kažin kur išdygusią jauną specialistę... Neretai tokioms dalykiškoms porelėms ir dvivietį kambarį viešbutyje užsakydavom (kelionės vadovui į ausį pakuždėjus)... Bet pasitaikydavo keliaujančių ir su žmonomis, ir netgi sąžiningai apmokančių už jų kelionę. Visokių keistų dalykų būdavo. Be to, nebūtinai visas autobusas vien dalykinių turistų pilnas. Buvo ir šiaip turistų, mokančių už kelionę iš savo kišenės.

        Visa tai gerai žinomi žmonių įpročiai, nėra ko daug gilintis. Pažymėsiu tik vieną tokį smulkų, bet daug sakantį epizodą. Per kažkokią dalykinę konferenciją Prancūzijoje jos rengėjai pasigedo lietuvių delegacijos. Ją sudarė nedaug žmonių – tik keli reikšmingi Lietuvos vyrai. Juos vėliau ir rado – smagiai begeriančius alų... Apie tai mus faksu informavo patys prancūzai. Mums turėjo būti gėda, bet, pamenu, tik juokėmės. Juk viskas taip suprantama ir aišku. Keisti tie prancūzai...

        Dabar jau praėjo gera dešimtis metų. Ta turistinė kompanija autobusų, ko gero, ir nebeužsakinėja. Tauta klesti, visi tik lėktuvais skraido. Tačiau, kiek žinau, keliauja ne vien veltėdžiai ar poilsio mėgėjai. Išliko ir dalykinio skrydžio reikšmė. Tik ar pasikeitė esmė?

        Įsivaizduoju, kaip man smagiai atrėžtų – dar ir kaip pasikeitė! Tik pavartyk kad ir mūsų lietuviškus žurnalus – kiek daug ten solidaus dalykinio gyvenimo! Kokie žmonių drabužiai, kokie jų apartamentai! Kaip jie šauniai šypsosi! Ak, och!.. Tektų pripažinti ir didelį dalykinių komandiruočių nuopelną. Iš kurgi – ar iš balos atsirado visas tas gražumas, jei nuo prigimimo buvome nuskurdę sovietai?.. Tikrai daug kas į naująją Lietuvą atkeliavo iš tarptautinių mugių, susitikimų, renginių ir posėdžių. Ir šviečia tautai jos laimės žiburiai, ir priveža jai visokio grožio energingi, Lietuvai pasišventę dalykiniai turistai.

        O tai, kad per tiek Nepriklausomybės metų neatsirado paprasčiausio įstatymo – neužgriozdinti namuose išėjimų, kad liko neišspręstos ir visokios kitos daugiabučių gyventojų bėdos – vieni niekai! Juk svarbiau tai, kad Lietuva pasirinko prabangaus blizgesio kelią. Reikia prieš pasaulį pasirodyti gražiai, prabangiai, moderniškai. Kokios mūsų naujos prekyvietės, koks apskritai mūsų prabangus gyvenimas. Vien butai Vilniuje kainuoja milijonus. Jiems gaisrai negresia.

       O visokie užkampiai – kam jie įdomūs? Visa tai praeitis, ir dar su bjauriais sovietinės epochos ženklais? Kam rūpi tas liepsnojantis Žirmūnų namas? Ten greičiausiai vien tik vargetos gyvena, o tokiems visaip atsitinka. Jie visada nepatenkinti ir gadina gražaus gyvenimo vaizdą. Normalūs tautos žmonės turi turėti savo namus arba gyventi prabangiuose butuose. Žodžiu – jie tiesiog dėl patriotizmo privalo įsikurti taip, kad iš tolo tviskėtų prabanga, rodydami pavyzdį tautiečiams ir keldami pavydą užsieniečiams. Tiesa, tuos brangius butus Vilniuje dažniausiai išperka netolimojo užsienio veikėjai, bet negi kas nors atskirs? Prie jų ir arti neprieisi, gali grožėtis tik iš tolo.

        Visa kita – kaip ir sovietinės praeities pelenai. Negaila....

Absoliuta Andželika Lukaitė 4 Achille Campanile 4 Adolfas Juršėnas 1 Adolfas Mekas 1 Adomas Lastas 5 Agnė Biliūnaitė 9 Agnė Klimavičiūtė 1 Agnė Narušytė 1 Agnė Žagrakalytė 29 Aidas Jurašius 2 Aidas Marčėnas 45 Aistė Ptakauskaitė 9 Aivaras Veiknys 8 Albertas Zalatorius 3 Albert Camus 4 Albinas Bernotas 3 Albinas Žukauskas 3 Aldona Liobytė 1 Aldona Ruseckaitė 4 Aldona Veščiūnaitė 14 Aldous Huxley 15 Aleksandra Fomina 22 Alfas Pakėnas 6 Alfonsas Andriuškevičius 29 Alfonsas Bukontas 2 Alfonsas Gricius 2 Alfonsas Nyka-Niliūnas 22 Alfonsas Šimėnas 1 Alfredas Guščius 22 Algimantas Baltakis 27 Algimantas Julijonas Stankevičius 3 Algimantas Krinčius 9 Algimantas Lyva 11 Algimantas Mackus 12 Algimantas Mikuta 33 Algirdas Landsbergis 23 Algirdas Titus Antanaitis 3 Algirdas Verba 7 Algis Kalėda 1 Alis Balbierius 29 Allen Ginsberg 3 Almantas Samalavičius 2 Alma Riebždaitė 6 Almis Grybauskas 8 Alvydas Surblys 2 Alvydas Valenta 12 Alvydas Šlepikas 25 Andrej Chadanovič 5 Andrius Jakučiūnas 20 Andrius Jevsejevas 1 Andrius Konickis 1 Andrius Pulkauninkas 2 Andrius Sietynas 2 Andrzej Bursa 4 Andrzej Stasiuk 2 Andrė Eivaitė 1 Angelė Jasevičienė 10 Antanas A. Jonynas 28 Antanas Andrijauskas 1 Antanas Gailius 4 Antanas Gustaitis 6 Antanas Jasmantas 4 Antanas Jonynas 1 Antanas Kalanavičius 2 Antanas Masionis 3 Antanas Miškinis 2 Antanas Ramonas 8 Antanas Rimydis 10 Antanas Vaičiulaitis 9 Antanas Venclova 8 Antanas Šimkus 15 Antanas Škėma 9 Arkadij Averčenko 6 Arkadij Strugackij 2 Arnas Ališauskas 11 Arnas Dubra 1 Artūras Gelusevičius 5 Artūras Imbrasas 4 Artūras Tereškinas 7 Artūras Valionis 13 Arvydas Sabonis 1 Arūnas Spraunius 23 Arūnas Sverdiolas 1 Asta Plechavičiūtė 11 Audinga Tikuišienė 1 Audronė Barūnaitė Welleke 1 Audronė Urbonaitė 1 Audronė Žukauskaitė 2 Augustinas Raginis 11 Aurelija Mykolaitytė 1 Aurimas Lukoševičius 1 Auris Radzevičius-Radzius 2 Austėja Čepauskaitė 1 Austė Pečiūraitė 1 Aušra Kaziliūnaitė 24 Balys Auginas 4 Balys Sruoga 19 Belcampo 4 Benediktas Januševičius 39 Bernardas Brazdžionis 3 Birutė Jonuškaitė 28 Birutė Marcinkevičiūtė-Mar 2 Birutė Pūkelevičiūtė 19 Bogdan Chorążuk 2 Boris Strugackij 2 Brigita Speičytė 17 Bronius Radzevičius 8 Bronius Vaškelis 5 Castor&Pollux 74 Catherine Tice 1 Charles Baudelaire 5 Charles Bukowski 18 Charles Simic 6 Christoph Zürcher 4 Crying Girl 1 Dainius Dirgėla 5 Dainius Gintalas 21 Dainius Razauskas 5 Dainius Sobeckis 6 Daiva Ausėnaitė 2 Daiva Molytė-Lukauskienė 4 Daiva Čepauskaitė 13 Dalia Bielskytė 6 Dalia Jakaitė 7 Dalia Jazukevičiūtė 17 Dalia Kuizinienė 8 Dalia Satkauskytė 8 Dalia Striogaitė 11 Danguolė Sadūnaitė 9 Daniela Strigl 1 Danielius Mušinskas 47 Daniil Charms 10 Danutė Labanauskienė 1 Danutė Paulauskaitė 4 Darius Pocevičius 33 Darius Šimonis 9 Deimantė Daugintytė 1 Dino Buzzati 3 Dmytro Lazutkinas 2 Donaldas Apanavičius 2 Donaldas Kajokas 35 Donald Barthelme 4 Donata Mitaitė 25 Donatas Paulauskas 3 Donatas Petrošius 33 Dovilė Zelčiūtė 31 Dovilė Švilpienė 4 Edas Austworkas 4 Edita Nazaraitė 8 Edmondas Kelmickas 4 Edmundas Janušaitis 3 Edmundas Kazlauskas 1 Edmundas Steponaitis 6 Eduardas Cinzas 9 Eduardas Mieželaitis 6 Eduard Limonov 1 Edvardas Čiuldė 4 Egidijus Darulis 2 Eglė Bazaraitė 1 Eglė Juodvalkė 7 Eglė Sakalauskaitė 11 Elena Baliutytė 11 Elena Baltutytė 1 Elena Bukelienė 18 Elena Darbutaitė 1 Elena Karnauskaitė 6 Elena Mezginaitė 7 Elena Žukauskaitė 4 Elina Naujokaitienė 3 Elona Varnauskienė 1 Elvina Baužaitė 1 Elžbieta Banytė 16 Enrika Striogaitė 4 Erika Drungytė 20 Ernestas Noreika 8 Ernesto Che Guevara 5 Eugenija Vaitkevičiūtė 20 Eugenija Valienė 3 Eugenijus Ališanka 40 Evelina Bondar 2 Faustas Kirša 6 Fethullah Gülen 1 Gabriela Eleonora Mol-Basanavičienė 1 Gabrielė Klimaitė 16 Gabrielė Labanauskaitė 13 Gasparas Aleksa 28 Gediminas Cibulskis 1 Gediminas Kajėnas 16 Gediminas Pilaitis 2 Gediminas Pulokas 5 Genovaitė Bončkutė-Petronienė 1 George Orwell 6 Georges Bataille 2 Giedra Radvilavičiūtė 3 Giedrius Viliūnas 5 Giedrė Kazlauskaitė 44 Giedrė Šabasevičiūtė 1 Ginta Gaivenytė 3 Gintaras Beresnevičius 57 Gintaras Bleizgys 32 Gintaras Grajauskas 19 Gintaras Gutauskas 1 Gintaras Patackas 38 Gintaras Radvila 3 Gintarė Bernotienė 7 Gintarė Remeikytė 2 Gintautas Dabrišius 9 Gintautas Mažeikis 1 Ginta Čingaitė 5 Gitana Gugevičiūtė 3 Goda Volbikaitė 2 Gražina Cieškaitė 15 Gražvydas Kirvaitis 3 Grigorijus Kanovičius 8 Grigorij Čchartišvili 5 Guoda Azguridienė 1 Gytis Norvilas 24 Gytis Rimonis 2 Gábor Csordás 1 Hakim Bey 2 Hans Arp 5 Hans Carl Artmann 5 Henrikas Algis Čigriejus 19 Henrikas Nagys 15 Henrikas Radauskas 14 Henrikas Stukas 1 Henrykas Sienkiewiczius 1 Henry Miller 2 Herkus Kunčius 29 Hugo Ball 4 Hunter S. Thompson 3 Ieva Gudmonaitė 8 Ignas Kazakevičius 1 Ignas Narbutas 1 Ignas Šeinius 7 Ilse Aichinger 5 Ilzė Butkutė 4 Indrė Meškėnaitė 3 Indrė Valantinaitė 11 Ineza Juzefa Janonė 5 Ingmar Villqist 3 Ingrida Korsakaitė 2 Irena Bitinaitė 2 Irena Potašenko 4 Irena Slavinskaitė 2 Irvin D. Yalom 1 Irvine Welsh 2 Italo Calvino 6 Ivan Vyrypajev 3 J. G. Ballard 3 Jadvyga Bajarūnienė 1 Jan Brzechwa 2 Janina Žėkaitė 3 Janusz Anderman 6 Jaroslavas Melnikas 25 Jaunius Čemolonskas 4 Jeanette Winterson 4 Jehuda Amichaj 2 Jerzy Pilch 2 Jevgenij Zamiatin 3 Johanas Volfgangas fon Gėtė 1 Johan Borgen 3 Johannes Bobrowski 3 John Fante 9 John Lennon 1 Jolanta Malerytė 4 Jolanta Paulauskaitė 1 Jolanta Tumasaitė 1 Jolita Skablauskaitė 23 Jonas Aistis 1 Jonas Dovydėnas 1 Jonas Jackevičius 12 Jonas Kalinauskas 7 Jonas Lankutis 7 Jonas Mačiukevičius 8 Jonas Mekas 24 Jonas Mikelinskas 16 Jonas Papartis 1 Jonas Radžvilas 3 Jonas Strielkūnas 24 Jonas Thente 1 Jonas Vaiškūnas 2 Jonas Zdanys 8 Jonas Šimkus 8 Jorge Luis Borges 17 Josef Winkler 3 José Saramago 7 Jovita Jankauskienė 1 Juan Bonilla 2 Juan Rulfo 3 Judita Polovinkina 1 Judita Vaičiūnaitė 27 Julijonas Lindė-Dobilas 3 Julius Janonis 3 Julius Kaupas 12 Julius Keleras 29 Julius Žėkas 2 Juozapas Albinas Herbačiauskas 8 Juozas Aputis 39 Juozas Baltušis 7 Juozas Brazaitis 7 Juozas Erlickas 17 Juozas Glinskis 10 Juozas Grušas 7 Juozas Kralikauskas 5 Juozas Kėkštas 6 Juozas Tysliava 8 Juozas Šikšnelis 9 Juozas Žlabys-Žengė 8 Jurga Ivanauskaitė 26 Jurga Katkuvienė 2 Jurga Lūžaitė 2 Jurga Petronytė 2 Jurga Tumasonytė 7 Jurgis Baltrušaitis 6 Jurgis Gimberis 13 Jurgis Janavičius 1 Jurgis Jankus 10 Jurgis Kunčinas 44 Jurgis Mačiūnas 1 Jurgis Savickis 5 Jurgita Butkytė 7 Jurgita Jėrinaitė 1 Jurgita Ludavičienė 1 Jurgita Mikutytė 2 Justinas Bočiarovas 5 Jūratė Baranova 26 Jūratė Sprindytė 52 Karolis Baublys 23 Karolis Gerikas 1 Karolis Klimas 4 Kasparas Pocius 3 Kazimieras Barėnas 17 Kazys Almenas 6 Kazys Binkis 27 Kazys Boruta 43 Kazys Bradūnas 11 Kazys Jakubėnas 5 Kazys Jonušas 3 Kazys Puida 6 Kazys Saja 25 Kerry Shawn Keys 7 Kleopas Jurgelionis 8 Kornelijus Platelis 27 Kostas Ostrauskas 27 Kristina Sabaliauskaitė 9 Kristina Tamulevičiūtė 2 Kurt Vonnegut 12 Kęstutis Keblys 4 Kęstutis Nastopka 9 Kęstutis Navakas 53 Kęstutis Rastenis 3 Kęstutis Raškauskas 2 Laima Kreivytė 1 Laimantas Jonušys 39 Laimutė Adomavičienė 4 Laura Auksutytė 3 Laura Liubinavičiūtė 10 Laura Sintija Černiauskaitė 48 Laurynas Katkus 7 Laurynas Rimševičius 2 Lena Eltang 3 Leokadija Sušinskaitė 1 Leonardas Gutauskas 35 Leonard Cohen 1 Leonas Gudaitis 4 Leonas Lėtas 3 Leonas Miškinas 3 Leonas Peleckis-Kaktavičius 22 Leonas Skabeika 7 Leonas Švedas 5 Leonidas Donskis 5 Lev Rubinštein 3 Lidija Šimkutė 25 Lina Buividavičiūtė 1 Linas Jegelevičius 1 Linas Kanaras 1 Linas Kranauskas 5 Lina Spurgevičiūtė 1 Liudas Giraitis 2 Liudas Gustainis 8 Liudas Statkevičius 2 Liudvikas Jakimavičius 31 Liutauras Degėsys 9 Liutauras Leščinskas 2 Livija Mačaitytė 1 Liūnė Sutema 9 lona Bučinskytė 1 Loreta Jakonytė 14 Loreta Mačianskaitė 1 Lukas Devita 1 Lukas Miknevičius 11 Manfredas Žvirgždas 7 Mantas Areima 1 Mantas Gimžauskas-Šamanas 18 Manuel Rivas 2 Marcelijus Martinaitis 38 Margot Dijkgraaf 1 Marguerite Yourcenar 3 Marija Macijauskienė 8 Marijana Kijanovska 1 Marija Stankus-Saulaitė 11 Marijus Šidlauskas 10 Mari Poisson 18 Marius Burokas 57 Marius Ivaškevičius 7 Marius Katiliškis 12 Marius Macevičius 4 Marius Plečkaitis 5 Mariusz Cieślik 4 Markas Zingeris 3 Mark Boog 2 Marta Wyka 2 Martin Amis 2 Matt McGuire 1 Michael Augustin 4 Michael Katz Krefeld 2 Milda Kniežaitė 3 Mindaugas Jonas Urbonas 1 Mindaugas Kiaupas 1 Mindaugas Kvietkauskas 18 Mindaugas Nastaravičius 8 Mindaugas Peleckis 11 Mindaugas Valiukas 18 Mindaugas Švėgžda 3 Mirga Girniuvienė 1 Monika Kutkaitytė 13 Monika Šlančauskaitė 3 Motiejus Gustaitis 6 Mykolas Karčiauskas 8 Mykolas Sluckis 5 Narlan Martos Teixeira 1 Narlan Matos Teixeira 1 Nerijus Brazauskas 9 Nerijus Cibulskas 11 Nerijus Laurinavičius 3 Neringa Abrutytė 15 Neringa Klišienė 1 Neringa Mikalauskienė 18 Nicolas Born 2 Nida Gaidauskienė 14 Nida Matiukaitė 1 Nijolė Miliauskaitė 14 Nijolė Simona Pukinskaitė 2 Nijolė Storyk 1 Noam Chomsky 1 Ona Ališytė-Šulaitienė 2 Ona Mikailaitė 3 Onutė Bradūnienė 1 Onė Baliukonė 16 Orbita 4 Paul Celan 4 Paulina Žemgulytė 6 Paulius Norvila 10 Paulius Širvys 4 Pedro Lenz 4 Peter Bichsel 2 Petras Babickas 6 Petras Bražėnas 7 Petras Cvirka 8 Petras Dirgėla 16 Petras ir Povilas Dirgėlos 5 Petras Kubilevičius-Kubilius 2 Petras P. Gintalas 5 Petras Rakštikas 5 Petras Tarulis 14 Philip Roth 3 Povilas Šarmavičius 3 Pranas Morkūnas 4 Pranas Naujokaitis 2 Pranas Visvydas 14 Predrag Matvejević 2 Pulgis Andriušis 18 Raimondas Dambrauskas 1 Raimondas Jonutis 2 Ramunė Brundzaitė 7 Ramutė Dragenytė 34 Ramūnas Gerbutavičius 10 Ramūnas Jaras 17 Ramūnas Kasparavičius 26 Ramūnas Čičelis 11 Rasa Aškinytė 1 Rasa Drazdauskienė 2 Rasa Norvaišaitė 1 Rasa Petkevičienė 1 Regimantas Tamošaitis 86 Regina Varanavičiūtė 1 Renata Radavičiūtė 2 Renata Šerelytė 85 Richard Brautigan 9 Rima Juškūnė 1 Rimantas Kmita 32 Rimantas Černiauskas 11 Rimantas Šalna 1 Rima Pociūtė 6 Rimas Burokas 15 Rimas Užgiris 3 Rimas Vėžys 4 Rimvydas Stankevičius 31 Rimvydas Šilbajoris 32 Rita Kasparavičiūtė 1 Rita Tūtlytė 9 Ričardas Gavelis 19 Ričardas Šileika 21 Robertas Kundrotas 8 Roberto Bolano 3 Rolandas Mosėnas 2 Rolandas Rastauskas 22 Romas Daugirdas 33 Romualdas Granauskas 15 Romualdas Kisielius 1 Romualdas Rakauskas 1 Ryszard Kapuściński 3 Rūta Brokert 2 Salman Rushdie 2 Salomėja Nėris 9 Salys Šemerys 12 Samuel Beckett 29 Sandra Avižienytė 1 Sara Poisson 25 Sargis Atsargiai 1 Saulius Keturakis 1 Saulius Kubilius 2 Saulius Repečka 1 Saulius Rimkus 5 Saulius Tomas Kondrotas 10 Saulius Šaltenis 12 Saulė Pinkevičienė 4 Serhij Žadan 6 Sharan Newman 1 Sigitas Birgelis 13 Sigitas Geda 49 Sigitas Parulskis 31 Sigitas Poškus 7 Simona Talutytė 2 Simon Carmiggelt 8 Skaidrius Kandratavičius 11 Skirmantė Černiauskaitė 1 Slavoj Žižek 1 Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė 7 Sonata Paliulytė 9 Sondra Simanaitienė 5 Stan Barstow 2 Stanislava Nikolova-Čiurinskienė 2 Stanislovas Abromavičius 4 Stanisław Lem 4 Stasys Anglickis 3 Stasys Jonauskas 13 Stasys Santvaras 8 Stasys Stacevičius 16 Tadas Vidmantas 5 Tadas Žvirinskis 4 Tautvyda Marcinkevičiūtė 19 Tautvydas Nemčinskas 4 Teofilis Tilvytis 16 Thomas Bernhard 5 Thomas Pynchon 1 Titas Alga 4 Toma Gudelytė 2 Tomas Arūnas Rudokas 19 Tomas Kavaliauskas 11 Tomas Norkaitis 4 Tomas S. Butkus-Slombas 9 Tomas Staniulis 14 Tomas Taškauskas 8 Tomas Venclova 45 Tomas Čepaitis 1 Tomas Šinkariukas 18 Ulla Berkewicz 4 Vaidotas Daunys 5 Vainis Aleksa 2 Vaiva Grainytė 7 Vaiva Kuodytė 8 Vaiva Markevičiūtė 1 Vaiva Rykštaitė 1 Valdas Daškevičius 11 Valdas Gedgaudas 11 Valdas Papievis 13 Valdemaras Kukulas 41 Valentinas Sventickas 30 Vanda Zaborskaitė 5 Venancijus Ališas 4 Vidmantė Jasukaitytė 28 Viktoras Rudžianskas 10 Viktorija Daujotytė 114 Viktorija Jonkutė 2 Viktorija Skrupskelytė 11 Viktorija Vosyliūtė 4 Viktorija Šeina 9 Viktor Pelevin 2 Vilis Normanas 6 Vilius Dinstmanas 3 Viljama Sudikienė 1 Vilma Fiokla Kiurė 4 Vincas Mykolaitis-Putinas 19 Vincas Natkevičius 2 Vincas Ramonas 4 Violeta Tauragienė 1 Violeta Šoblinskaitė 22 Virginija Cibarauskė 1 Virginijus Malčius 11 Virginijus Savukynas 1 Vitalija Bogutaitė 7 Vitalija Pilipauskaitė 8 Vitas Areška 13 Vladas Braziūnas 51 Vladas Šimkus 10 Vladas Šlaitas 9 Vladimir Sorokin 4 Vygantas Šiukščius 5 Vytas Dekšnys 15 Vytautas Berenis 4 Vytautas Girdzijauskas 10 Vytautas Janavičius 7 Vytautas Kavolis 4 Vytautas Kirkutis 7 Vytautas Kubilius 63 Vytautas Martinkus 23 Vytautas Mačernis 6 Vytautas Montvila 6 Vytautas P. Bložė 32 Vytautas Rubavičius 37 Vytautas Sirijos Gira 5 Vytautas Skripka 8 Vytautas Stankus 10 Vytautas V. Landsbergis 11 Walter Benjamin 10 Werner Aspenström 2 Wolfgang Borchert 4 Woody Allen 6 Yoko Ono 1 Zigmas Gėlė 6 Šarūnas Monkevičius 1 Švelnus Jungas 1 Žilvinas Andriušis 26 Živilė Bilaišytė 10 Živilė Kavaliauskaitė 1 Žygimantas Kudirka-Mesijus 5 ХХХ Nežinomas rašytojas 1