TEKSTAI.LT
<< Atgal

       Dmitrijus Prigovas yra vienas universaliausių dabartinių Rusijos menininkų - skulptorius, architektas, dizaineris, tapytojas, muzikantas, prozininkas, poetas, instaliacijų kūrėjas, performansų organizatorius. Septintojo dešimtmečio pradžioje įsitraukė į neformalų Maskvos menininkų judėjimą. Ilgai nebuvo spausdinamas, Tarybų Sąjungoje nebuvo surengtos nei vienos jo darbų parodos. Išleido visą eilę knygų Vokietijoje, Anglijoje, Prancūzijoje, Italijoje. Nuo 1990 m. spausdinamas ir Rusijoje. 1993 m. Vokietijos Menų Akademijos A.S.Puškino premijos laureatas.
       2001 m. išleido knygą "Skaičiavimai ir nutarimai". Čia sau nebūdinga kalbos maniera (tarpine forma tarp poezijos ir prozos) kuria pesimistinį pasaulio vaizdą, kur žmogus išnyksta tarp daiktų ir pats tampa daiktu. Štai keli tekstai iš šios knygos.

 

       Dmitrij Aleksandrovič Prigov
       Lygsvara

       Kartu su vienu veiksmu įvyksta koks nors kitas - štai jums ir pusiausvyra.
       Sakykime, Verbilkų stotelėje į elektrinį traukinį, vykstantį Maskvon, įlipa kažkokia seneliokė ilgu apdriskusiu paltu, veltiniais, skarele ir rezginiu rankoje, o tuo pačiu metu Maskvoje į elektrinį traukinį, vykstantį pro Verbilkas, įsėda tokia pati kita seneliokė tokiais pačiais veltiniais, paltu ir rezginiu - štai jums ir pusiausvyra.
       Štai žiauriai nužudo žmogų, o tuo pačiu metu žiauriose gimdymo kančiose atsiranda kūdikis - štai jums ir pusiausvyra.
       Štai užmuša 20 ar 30 žmonių, o tuo pačiu metu gimsta kūdikis, kuris taps įžymiu žmogumi, - štai jums ir pusiausvyra.
       Štai užmuša 300 žmonių, ir šit gimsta genialus kūdikis - štai jums ir pusiausvyra.
       Štai tūkstančiais žūsta žmonės ir gyvūnai, karas ir maras, o tada gimsta pranašas ir didžioji žmonijos viltis - štai jums ir pusiausvyra.
       Arba visiškai kitaip - štai Paryžiuje sako protingus ir didžius žodžius, o Saranske štai ankstyvas pavasaris, ir dviem savaitėmis anksčiau sodina bulves - štai jums ir pusiausvyra.
       Arba - štai kur nors virš Sacharos praskrenda angelas, o smulkieji nariuotakojai sukuria pirmąsias kalbos užuomazgas - štai jums ir pusiausvyra.
       Štai pagaliau ir aš, pavyzdžiui, kaire ranka iš kairiojo smilkinio išpešu kuokštelį plaukų ir tuo pat metu dešine ranka nulaužiu šeštąjį dešinės kojos pirštą - štai jums ir pusiausvyra.

Vertė Darius Pocevičius

Į viršų

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti
info@tekstai.lt