kulturine_spauda       Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas bei Vilniaus Goethe‘s institutas rengia konferenciją „Kultūrinė žiniasklaida šiandien: marginalizacija ar proveržis?“, kuri vyks šių metų lapkričio mėn. 13 d., 10.00–17.30 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius).  

 

       Mažėjanti kultūrinės žiniasklaidos svarba ir sklaida paskutinius dešimtmečius yra viena iš nuolat svarstomų temų Vidurio ir Rytų Europos kultūrose, nors jos kūrybiškumas, įvairovė ir tarptautiniai ryšiai vaidina svarbų vaidmenį regiono viešojoje erdvėje.

 

       Šioje pirmą kartą organizuojamoje konferencijoje Lietuvos ir Vokietijos žurnalistai, leidėjai, intelektualai diskutuos apie kultūrinės žiniasklaidos savijautą globalizacijos amžiuje, vaizdo ir skaitmeninių medijų įtaką kultūros sklaidai, menų kritikos padėtį, kultūrinės žiniasklaidos rėmimą ir kitas aktualias problemas.

 

       Konferencijoje dalyvaus unikalaus kultūrinio portalo Perlentaucher.de  redaktorė Anja Seeliger,  vieno labiausiai gerbiamų vokiškų kultūros žurnalų  „Sinn und Form“  redaktoriaus pavaduotojas Matthias Weicheltas, nepriklausoma žurnalistė iš Vienos Judith Lewonig,  internetinio dienraščio Bernardinai. lt  vyriausias redaktorius Andrius Navickas, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininkė Vaiva Žukienė.  Pranešimus  taip pat skaitys rašytojas, kritikas, literatūros mokslininkas Rimantas Kmita, Vytauto Didžiojo Universiteto dėstytojas Mykolas Drunga  bei Žurnalistikos instituto lektorius Deimantas Jastramskis.

 

       Renginio vedėjas – Laurynas Katkus.

 

       Ši konferencija – tai pirmasis ciklo „Iššūkiai spaudai ir žiniasklaidai XXI amžiuje“ renginys bei nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis.

 

       Dienotvarkė

 

       10.00. Atidarymas ir sveikinimai

       Pranešimas Lietuvos ir Vidurio–Rytų kultūrinės žiniasklaidos situacijos ir problematikos tema: Mykolas Drunga – žurnalistas ir dėstytojas; Vytauto Didžiojo Universitetas, Kaunas.

 

       Pranešimas Lietuvos kultūrinės žiniasklaidos kraštovaizdžio ir fondo veiklos tema: Vaiva Žukienė – Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininkė.

 

       Trumpi pranešimai ir apvalus stalas kultūrinės spaudos ir kritikos temomis: Rimantas Kmita –  rašytojas, kritikas, literatūros mokslininkas; Klaipėdos universitetas; Judith Lewonig – nepriklausoma žurnalistė, Vilnius–Viena.

 

       13.00 Pietų pertrauka

 

       14.15 Pranešimas kultūros žurnalų egzistencijos skaitmeniniame amžiuje tema: Matthias Weicheltas – literatūros ir kultūros žurnalo „Sinn und Form“ (Berlynas) redaktorius

 

       15.15 Kavos petraukėlė

 

       15.30 Trumpi pranešimai ir apvalus stalas kultūrinės žurnalistikos internete ir globalizacijos temomis: Anja Seeliger –  kultūrinis portalas Perlentaucher.de; Deimantas Jastramskis – Žurnalistikos instituto lektorius, Vilniaus universitetas; Andrius Navickas – publicistas ir Bernardinai.lt vyriausias redaktorius.

 

       17.00 Baigiamoji diskusija.

 

       tekstai.lt

       2009-11-12