Leonard Cohen. Žavūs nevykėliai. Romanas. Iš anglų k. vertė Aistė Ptakauskaitė. V.: Baltos lankos, 2005.

 


       Visada norėjau, kad mane mylėtų Komunistų partija ir Motina Bažnyčia. Bet taip jau atsitiko, kad pamilau literatūrą skaisčią - dar skaistesnę užu saulę. Man visada patiko gašlūnų knygos. Kur kalbos ekspresija glaudžiai susipynusi su erotikos muzika, kur tekstas maloniai nuteikia papilvę ir nuostabiai pravalo užkalkėjusius smegenų vingius. Tokioms knygoms nelieka abejingų - vieni jas godžiai ryja, kiti niršta iš pykčio.

       O štai baladinio roko grandas L. Cohenas ir jo nuostabus romanas mane tiesiog užbūrė. Negalėjau atsitraukti nuo šios puikiu poetiniu stiliumi parašytos knygos. Žinojau, kad roko muzikantai taip pat rašo. Rašo N. Cave'as, B. Dylonas, rašė J. Lennonas, bet kad šitaip, va ir va kaip... susirask vieną iš tų nuostabių ir neįmanomų pizių ir dulkink ją visą savo gyvenimą, pasitenkink per visą dangų, įsikišk sau į subinę plieninį smėlio laikrodį ir dulkink ją mėnulyje, susipainiok jos grakščiuose apdaruose, čiulpk jos nesančią drėgmę, tap, tap, tap, šuo padangėse... Oho!

       Visos kūno vietos yra erogeniškos. Šiknaskylės gali būti išlavintos rimbais ir bučiniais, tai elementaru. Bybiai ir pyzdos tapo monstrais! Šalin genitalijų imperializmą! Visas kūnas gali patirti orgazmą. O taip! Oi perle rausvas neįkainojamas radijo kristale puikus vaisiaus kauliuke visos pyzdaskylės derliau pasirodyk susiformuok išsivystyk išsilankstyk išsilukštenk išsinerk pažvelk į bybiameilę nukreipk lesbiakamštį bybiamergę brrr hrrr...

       O taip, taip! BUM! PYKŠT! POKŠT! PUM! OPA! PUF! O ja, ja, yes, yes! La pompe moildar! Ir pradėjo bučiuotis ir dulkintis ir glėbesčiuotis ir aimanuoti ir nusirenginėti ir vienas kitą maigyti ir kandžioti spenelius ir erelio plunksnomis kutenti pimpalus ir vartytis ieškodami dar neišmėgintų skylių ir laižyti vienas kito raukšles ir kikenti iš aplinkinių juokingo dulkinimosi arba stabtelti ir ploti, kai du šaukiantys kūnai pasiekdavo transo viršūnę. Nuostabu!

       Mano erekcija kaip futuristinis W. Disney'aus filmas apie svyrantį Pizos bokštą linksta pagal timpano ir girgždančių durų muziką. Skaitau, skaitau ir beveik spontaniškai imu savo standumą, kloju į knygos vidurį, suspaudžiu ir pirmyn atgal, pirmyn atgal... Akyse ima kruštis frazės... Kodėl ištekėjusios moterys masturbuojasi; Ko galima pasimokyti iš skruzdėdos; Genitalijų skutimosi būdai; Klitorio radybos; Devyni coliai guminės erekcijos; Uretrinė masturbacija; Vaikų stimuliacija ir stimuliavimas vaikais; Autoerotizmas languose. Dar, dar - putoms drimbant pro sukąstus dantis - dar, dar ir aaaa...

       2006 01 14