Šiais metais literatūrinės Ievos Simonaitytės premijos teikimo ceremonija sutapo su 110-osiomis rašytojos gimimo metinėmis. Ta proga Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės bibliotekoje buvo atidengtas dailininko Zenono Vaičekonio stiklo pano su rašytojos rankraščio faksimile. Žodį apie I. Simonaitytę taręs rašytojas Juozas Šikšnelis priminė, kad šiuo metu vis dažniau rašytojos kūryba išstumiama iš literatūrinės apyvartos, jos knygos nutylimos, nesiūlomos versti į kitas kalbas. Tarsi rašytojos asmenybė ir jos kūryba būtų aktuali tik nedidelei lietuvininkų bendruomenei.
       Minėjimo metu lietuvininkų dainas atliko „Kuršių ainių“ ansamblio giedorėliai, vėliau buvo pristatytas ir internetinis fotomeistro, kraštotyrininko Bernardo Aleknavičiaus puslapis „100 Ievos Simonaitytės portretų“. Dauguma internetinių nuotraukų publikuojamos pirmą kartą ir skaitytojams dar nematytos.
       Renginio kulminacija tapo literatūrinės I. Simonaitytės premijos teikimas. Šį kartą laureato vardą pelnė rašytojas ir eseistas Arvydas Juozaitis už eseistikos knygą „Karalių miestas be karalių“ (2006, „Eglės“ leidykla). Autorių ir jo kūrinį gausiai susirinkusiems klausytojams pristatė leidėjas Antanas Stanevičius. Papasakojęs knygos atsiradimo istoriją, kaip spaudė autorių parašyti ją per kelis mėnesius, leidėjas stebėjosi knygos populiarumu. Nors, kaip sakoma, skubos darbas – šuniui, tačiau greitai bus parduotas antras knygos leidimas.
       Laureato diplomą ir piniginį čekį rašytojui A. Juozaičiui įteikė Klaipėdos apskrities viršininko pavaduotoja Raisa Minčinauskienė. Klaipėdos apskritis, 1996-aisiais pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su LRS Klaipėdos skyriumi, yra minėtos literatūrinės premijos steigėja.
       Naujas premijos laureatas pasidžiaugė, kad toks jo kūrybos įvertinimas padės jam dar geriau integruotis į Mažosios Lietuvos kultūrinį gyvenimą, kurį jis jau patyrė savo kailiu, dirbdamas kultūros patarėju Lietuvos Respublikos ambasadoje Kaliningrade. Šiame mieste labai aktyvūs lietuvių verslininkai, įsteigę srityje per 600 lietuviškų įmonių. Kultūrinės veiklos dar pasigendama, aktyviau bendradarbiauja tik Klaipėdos ir Kaliningrado miestai. O Karaliaučiaus (Kenigsbergo, Kaliningrado) likimas ir regiono ateitis labai svarbi Lietuvos valstybei. Kas žino, su kokiais kaimynais turėsime gyventi ir bendrauti.