Atžindo fenomenas latvių ir lietuvių tradicinėje kultūroje.
Tokį straipsnį balandžio mėnesį paskelbė latvių literatūrinis mėnraštis „Karogs“. Dr. Rūta Muktupavela analizuoja antrosios XIX a. pusės ir pirmosios XX a. pusės dviejų kaimyninių šalių tautosakos tekstus ir etnologinę medžiagą apie atžindą, arba „blogąją akį“, pykčio šaltinį. Mokslininkė remiasi lietuvių kalbininko K. Būgos žodžio „atžindas“ analize, pateikia duomenų apie etnologo M. Slančiausko ir archeologės M. Gimbutienės tyrinėjimus šia tema.

       145 latvių pjesių konkursas. Latvijos dramaturgų gildijos organizuotam 2006-ųjų Nacionaliniam pjesių konkursui buvo pateikta net 145 pjesės. Dvi pirmąsias premijas pelnė Hermanio Paukšo „Moteris bare“ ir Leldės Stumbrės „Laimingoji Bliumentalė“.
       Apdovanoti vaikų ir jaunimo, vienaveiksmių pjesių autoriai.
       Parėmus Latvijos kultūros ministerijai, iki rudens planuojama išleisti dvi geriausių pjesių rinktines.

       Literatūra eksportui. Prancūzijos leidybos centro duomenimis, per pastaruosius penkerius metus šalis pardavė keturis kartus daugiau autorių teisių, negu jų nupirko. Prancūzų literatūra populiariausia Ispanijoje, Italijoje, Pietų Korėjoje, Vokietijoje, Portugalijoje ir Brazilijoje. Kaip rinkų plėtrai darė įtaką kūrinių pasiūla, rodo įtikinantis Pietų Korėjos pavyzdys: patrauklus fantasto B. Verbero romanas „Skruzdės“, išverstas į korėjiečių kalbą, per du mėnesius paplito 2 mln. egzempliorių tiražu. Paryžiaus ir Seulo literatūriniai ryšiai sustiprėjo.

       Knygų rinka. Kompanija „Bowker“ paskelbė duomenis apie 2005 m. JAV knygų rinką. Pernai JAV knygų produkcija sumažėjo 18 tūkst. pavadinimų – iki 172 tūkst. Tai pirmas toks kūrinių sumažėjimas nuo 1999-ųjų.
       Angliškų knygų leidybos lydere tapo D. Britanija (206 tūkst. naujų pavadinimų per metus, arba 24 proc. daugiau nei 2004 m.).

       Iškiliausios rašytojos. Toni Morrison romanas „Mylima“ pripažintas geriausia pastarųjų dvidešimt penkerių metų knyga Amerikoje. Ją išrinko kompetentinga dviejų šimtų žymiausių rašytojų, kritikų, redaktorių ir kitų literatūros vertintojų komisija. Konkurso rezultatai sukėlė triukšmingą reakciją, nes T. Morrison, kaip geriausios amerikiečių rašytojos, sureikšminimas daug ką nustebino. Bet ginčytis su realybe sunku: T. Morrison yra Nobelio (1993), Pulitzerio (1998) ir kitų garbingų literatūrinių premijų laureatė.
       2000-aisiais „Mylimą“ išleido „Vagos“ leidykla.
       Didžiojoje Britanijoje leidžiamo literatūrinio žurnalo „The Book Magazine“ apklausoje Hario Poterio autorė Joanne Kathleen Rowling išrinkta iškiliausia šių dienų britų rašytoja.

       P. Coelho piligrimystė. Brazilų rašytojas Paulo Coelho gegužės pabaigoje baigė savo „piligriminę“ kelionę po Sibirą. Tai buvo jo knygos „Piligrimystė: šiuolaikinis senovės išminties ieškojimas“ vertimo į rusų kalbą reklaminė kampanija.
       „Savo kelionę dedikuoju Aleksandrui Solženicynui ir jo knygai „Gulago archipelagas“. Tikiuosi, kad siaubingi laikai, kuriuos aprašė šis rusų rašytojas, niekada nepasikartos“, – teigė P. Coelho.
       Jis – apskritai vienas populiariausių rašytojų: jo knygos išverstos į 56 kalbas ir išleistos 150 valstybių. Lietuviškai skaitome jo knygas „Penktasis kalnas“, „Prie Piedros upės – ten aš sėdėjau verkdama“, „Veronika ryžtasi mirti“, „Demonas ir panelė Prym“, „Šviesos kario vadovas“, „Alchemikas“, „Vienuolika minučių“, „Zahiras“. P. Coelho knygos dažniausiai pradeda Brazilijos bestselerių sąrašus.

       „F. M.“ pagal „Nusikaltimą ir bausmę“. Dvidešimt penktoji rusų rašytojo Boriso Akunino knyga „F. M.“ – unikalus reiškinys Rusijos knygų rinkoje. Autorius panoro priminti rusams, kad F. Dostojevskio romaną „Nusikaltimas ir bausmė“ galima skaityti kaip detektyvą. Pagrindinis „F. M.“ herojus Nikolas atsitiktinai suranda nežinomo F. Dostojevskio rankraščio dalį, kurioje aprašomas nusikaltimas, įvykdytas baigiantis XIX a. Apie šį rankraštį sukiojasi įvairūs tipeliai, ir Nikolui pasiseka gauti vis naujas ir naujas rankraščio dalis.
       B. Akuninui parašyti „F. M.“ pretekstą suteikė daina apie sužeistą Dostojevskį ir girtą chirurgą. Su „F. M.“ rašytojas nusprendė įtraukti skaitytojus į intelektinį žaidimą, nes visas romano siužetas kuriamas pagal „Nusikaltimą ir bausmę“; tas, kuris skaitys šį romaną, norom nenorom, bus priverstas panirti į klasiko palikimą.

       Interviu po 35 metų. 1970 m. lapkričio 25 d. nusižudė (charakiri) japonų rašytojas Yukio Mishima. Savaitę iki mirties jis davė išskirtinį interviu laikraščio „Siukan post“ reporteriui H. Maedai, tačiau rašytojo žmonos pageidavimu po netikėtos kūrėjo mirties tekstas nebuvo publikuotas. Tik praėjus 35 metams, pokalbį H. Maeda paviešino savo knygoje.
       Kodėl ši knyga pasirodė tik dabar? „Pagal Budos tikėjimą tik 33-iaisiais metais po mirties žmogaus siela palieka šį pasaulį, – aiškina Maeda. – Todėl prieš dvejus metus pradėjau svarstyti, kad reikia grįžti prie interviu ir dar kartą jį išanalizuoti. Be to, aš negalvojau, jog Mishimos savižudybė buvo iš anksto nulemta, ir aš norėjau, kad publika sužinotų, kokias mintis jis išsakė prieš savaitę iki tragedijos.“

       Rusijos „Poetas“ ir „Nacionalinis bestseleris“. Šiemet Rusija antrą kartą rinko nacionalinės premijos „Poetas“ laureatą. Ja tapo Olesia Nikolajeva.
       „Poetas Vakaruose – profesorius, filologas. – per iškilmingą premijos įteikimą kalbėjo O. Nikolajeva. – Poezija – literatūrinės veiklos rūšis. Arba – saviraiška. Arba – psichoterapija. O pas mus poetas – pranašas. Poezija – tarnavimas, dvasinis žygdarbis. Todėl mūsų klausa „burę jautriąją įtempia“. Gaudo iš dangaus dieviškąsias kibirkštėles, energijos auksinus ir švysteli į minią, pradegina drabužius, odą.“
       Kasmetinės Rusijos literatūrinės premijos „Nacionalinis bestseleris“ absoliučiu lyderiu buvo pripažinta Dmitrijaus Bykovo knyga „Borisas Pasternakas“.

       Pirmoji „Rossica“. Rusų literatūros vertimams į anglų kalbą skatinti įsteigta premija „Rossica“. Pirmajame vertimų konkurse dalyvavo trisdešimt penki vertėjai, paskelbę savo darbus 2001–2004 m. Rusijos ambasadoje Londone pirmąja „Rossica“ premija buvo apdovanotas pats jauniausias vertėjas Oliveris Ready (g. 1976 m.), išvertęs J. Buidos apsakymų rinkinį „Prūsijos nuotaka“. O. Ready studijavo rusų kalbą Oksforde ir Londono Slavų ir Rytų Europos tyrinėjimų institute, o dabar rašo disertaciją „Nuo Aleškovskio iki Galkovskio: Kvailybės pagyrimas šiuolaikinėje rusų prozoje“.
       Premijos steigėja – britų filantropinė organizacija „Academia Rossica“. Jai talkina žurnalas „Rossica“ – vienintelis angliškas leidinys, skirtas rusų kultūrai.
       Nuspręsta konkursą organizuoti kas dveji metai.

       Versija apie Oliverio Tvisto prototipą. Ilgą laiką buvo manoma, kad Ch. Dickensas romane „Oliveris Tvistas“ aprašė savo vaikystės išgyvenimus. Tačiau praėjus 167 metams po romano pasirodymo pasaulis išgirdo naują Oliverio Tvisto versiją. Melburno universiteto profesorius Johnas Walleris savo knygoje „Tikrasis Oliveris Tvistas“ nurodė, kad Oliverio Tvisto prototipu galėjęs būti Robertas Blinko. Sunkią šio berniuko iš Londono „apačios“ vaikystę 1828 m. aprašė žurnalistas J. Brownas.
       Ch. Dickenso kūrybos specialistus sudomino J. Wallerio hipotezė, nors ne visiems ji pasirodė įtikėtina. Yra žinoma, kad Ch. Dickensas, rašydamas „Oliverį Tvistą“, skaitė daug tiriamosios žurnalistikos apie siaubingas vaikų gyvenimo darbo namuose sąlygas, žiaurų išnaudojimą.
       J. Wallerio knygos pasirodymas beveik sutapo su Romano Polanskio filmo „Oliveris Tvistas“ pasauline premjera.

       Draudimas M. de Unamuno palikimui. Ispanijos kultūros ministerija uždraudė išvežti iš šalies rašytojo, dramaturgo, filosofo Miguelio de Unamuno (1864–1936) rankraščius, kuriuos buvo numatyta parduoti varžytynėse Madride. Toks sprendimas priimtas todėl, kad pastaruoju metu iš Ispanijos į užsienį išvežama vis daugiau kultūros vertybių. 1985 m. Ispanija išleido įstatymą, kuris draudžia iš valstybės išvežti daiktus, senesnius nei 100 metų.
       Uždraustas autorius. Turkmėnų romanistas, istorikas ir „Laisvės radijo“ korespondentas Rachimas Jesenovas pelnė amerikiečių PEN centro premiją „Laisvė rašyti“. Šis kūrėjas jau ne kartą tapo turkmėnų valdžios represijų objektu. 2004 m. vasarį R. Jesenovas buvo sulaikytas grįžtant iš Maskvos ir trumpam įkalintas už jo uždrausto romano „Karūnuotasis klajūnas“ 800 egz. kontrabandą. Po to šiam turkmėnų literatūros klasikui, knygų „Dykumos priešaušrio šmėklos“, „Geltonosios dominijos šešėliai“, „Pasmerktųjų legionas“, tyrinėjimo „Antitarybinio pogrindžio Turkmėnistane“ autoriui, buvo paskirtas namų areštas Ašchabade.

       Škotų literatūros netektis. Eidama 89-uosius, Italijoje mirė įžymi škotų kilmės rašytoja Miurel Spark. Garsus škotų rašytojas J. Renkinas esė, skirtoje atsisveikinimui su M. Spark, pavadino ją didžiausia Škotijos romaniste, nemažiau „škotiška nei Stevensonas“.
       Italijoje rašytoja gyveno savo paskutiniuos dvidešimt septynerius metus – iš tėvynės ją išginė slegianti šlovės našta. M. Spark parašė 24 romanus, kelis apsakymų rinkinius.
       M. Spark apdovanota B. Stokerio premija už Mary Shelley biografiją, dukart buvo nominuota Bookerio premijai.

       Prakeiktieji užsieniečiai. Trys Didžiosios Britanijos leidyklos „Serpent's Tail“, „Bitter Lemon Press“ ir „Arcadia Books“ pradėjo vykdyti projektą „Prakeiktieji užsieniečiai“ (Bloody Foreigners). Šio sumanymo tikslas – supažindinti britų skaitytojus su europiečių detektyvų rašytojų kūryba.
       Naujasis projektas gimė po 2005-ųjų skandalo, kai premijos „Golden Dagger“ laureatai buvo tik užsieniečiai. Detektyvų rašytojų asociacija norėjo apsiriboti tik anglų kalba parašytomis knygomis ir tai sukėlė daug ginčų. Dabar ši asociacija įsteigė naują tarptautinę premiją „Dagger“ (5000 svarų sterlingų autoriui ir 1000 – vertėjui), bet ir šis sumanymas vertinamas nevienareikšmiškai.

Absoliuta Andželika Lukaitė 4 Achille Campanile 4 Adolfas Juršėnas 1 Adolfas Mekas 1 Adomas Lastas 5 Agnė Biliūnaitė 9 Agnė Klimavičiūtė 1 Agnė Narušytė 1 Agnė Žagrakalytė 29 Aidas Jurašius 2 Aidas Marčėnas 45 Aistė Ptakauskaitė 9 Aivaras Veiknys 8 Albertas Zalatorius 3 Albert Camus 4 Albinas Bernotas 3 Albinas Žukauskas 3 Aldona Liobytė 1 Aldona Ruseckaitė 4 Aldona Veščiūnaitė 14 Aldous Huxley 15 Aleksandra Fomina 22 Alfas Pakėnas 6 Alfonsas Andriuškevičius 29 Alfonsas Bukontas 2 Alfonsas Gricius 2 Alfonsas Nyka-Niliūnas 22 Alfonsas Šimėnas 1 Alfredas Guščius 22 Algimantas Baltakis 27 Algimantas Julijonas Stankevičius 3 Algimantas Krinčius 9 Algimantas Lyva 11 Algimantas Mackus 12 Algimantas Mikuta 33 Algirdas Landsbergis 23 Algirdas Titus Antanaitis 3 Algirdas Verba 7 Algis Kalėda 1 Alis Balbierius 29 Allen Ginsberg 3 Almantas Samalavičius 2 Alma Riebždaitė 6 Almis Grybauskas 8 Alvydas Surblys 2 Alvydas Valenta 12 Alvydas Šlepikas 25 Andrej Chadanovič 5 Andrius Jakučiūnas 20 Andrius Jevsejevas 1 Andrius Konickis 1 Andrius Pulkauninkas 2 Andrius Sietynas 2 Andrzej Bursa 4 Andrzej Stasiuk 2 Andrė Eivaitė 1 Angelė Jasevičienė 10 Antanas A. Jonynas 28 Antanas Andrijauskas 1 Antanas Gailius 4 Antanas Gustaitis 6 Antanas Jasmantas 4 Antanas Jonynas 1 Antanas Kalanavičius 2 Antanas Masionis 3 Antanas Miškinis 2 Antanas Ramonas 8 Antanas Rimydis 10 Antanas Vaičiulaitis 9 Antanas Venclova 8 Antanas Šimkus 15 Antanas Škėma 9 Arkadij Averčenko 6 Arkadij Strugackij 2 Arnas Ališauskas 11 Arnas Dubra 1 Artūras Gelusevičius 5 Artūras Imbrasas 4 Artūras Tereškinas 7 Artūras Valionis 13 Arvydas Sabonis 1 Arūnas Spraunius 23 Arūnas Sverdiolas 1 Asta Plechavičiūtė 11 Audinga Tikuišienė 1 Audronė Barūnaitė Welleke 1 Audronė Urbonaitė 1 Audronė Žukauskaitė 2 Augustinas Raginis 11 Aurelija Mykolaitytė 1 Aurimas Lukoševičius 1 Auris Radzevičius-Radzius 2 Austėja Čepauskaitė 1 Austė Pečiūraitė 1 Aušra Kaziliūnaitė 24 Balys Auginas 4 Balys Sruoga 19 Belcampo 4 Benediktas Januševičius 39 Bernardas Brazdžionis 3 Birutė Jonuškaitė 28 Birutė Marcinkevičiūtė-Mar 2 Birutė Pūkelevičiūtė 19 Bogdan Chorążuk 2 Boris Strugackij 2 Brigita Speičytė 17 Bronius Radzevičius 8 Bronius Vaškelis 5 Castor&Pollux 74 Catherine Tice 1 Charles Baudelaire 5 Charles Bukowski 18 Charles Simic 6 Christoph Zürcher 4 Crying Girl 1 Dainius Dirgėla 5 Dainius Gintalas 21 Dainius Razauskas 5 Dainius Sobeckis 6 Daiva Ausėnaitė 2 Daiva Molytė-Lukauskienė 4 Daiva Čepauskaitė 13 Dalia Bielskytė 6 Dalia Jakaitė 7 Dalia Jazukevičiūtė 17 Dalia Kuizinienė 8 Dalia Satkauskytė 8 Dalia Striogaitė 11 Danguolė Sadūnaitė 9 Daniela Strigl 1 Danielius Mušinskas 47 Daniil Charms 10 Danutė Labanauskienė 1 Danutė Paulauskaitė 4 Darius Pocevičius 33 Darius Šimonis 9 Deimantė Daugintytė 1 Dino Buzzati 3 Dmytro Lazutkinas 2 Donaldas Apanavičius 2 Donaldas Kajokas 35 Donald Barthelme 4 Donata Mitaitė 25 Donatas Paulauskas 3 Donatas Petrošius 33 Dovilė Zelčiūtė 31 Dovilė Švilpienė 4 Edas Austworkas 4 Edita Nazaraitė 8 Edmondas Kelmickas 4 Edmundas Janušaitis 3 Edmundas Kazlauskas 1 Edmundas Steponaitis 6 Eduardas Cinzas 9 Eduardas Mieželaitis 6 Eduard Limonov 1 Edvardas Čiuldė 4 Egidijus Darulis 2 Eglė Bazaraitė 1 Eglė Juodvalkė 7 Eglė Sakalauskaitė 11 Elena Baliutytė 11 Elena Baltutytė 1 Elena Bukelienė 18 Elena Darbutaitė 1 Elena Karnauskaitė 6 Elena Mezginaitė 7 Elena Žukauskaitė 4 Elina Naujokaitienė 3 Elona Varnauskienė 1 Elvina Baužaitė 1 Elžbieta Banytė 16 Enrika Striogaitė 4 Erika Drungytė 20 Ernestas Noreika 8 Ernesto Che Guevara 5 Eugenija Vaitkevičiūtė 20 Eugenija Valienė 3 Eugenijus Ališanka 40 Evelina Bondar 2 Faustas Kirša 6 Fethullah Gülen 1 Gabriela Eleonora Mol-Basanavičienė 1 Gabrielė Klimaitė 16 Gabrielė Labanauskaitė 13 Gasparas Aleksa 28 Gediminas Cibulskis 1 Gediminas Kajėnas 16 Gediminas Pilaitis 2 Gediminas Pulokas 5 Genovaitė Bončkutė-Petronienė 1 George Orwell 6 Georges Bataille 2 Giedra Radvilavičiūtė 3 Giedrius Viliūnas 5 Giedrė Kazlauskaitė 44 Giedrė Šabasevičiūtė 1 Ginta Gaivenytė 3 Gintaras Beresnevičius 57 Gintaras Bleizgys 32 Gintaras Grajauskas 19 Gintaras Gutauskas 1 Gintaras Patackas 38 Gintaras Radvila 3 Gintarė Bernotienė 7 Gintarė Remeikytė 2 Gintautas Dabrišius 9 Gintautas Mažeikis 1 Ginta Čingaitė 5 Gitana Gugevičiūtė 3 Goda Volbikaitė 2 Gražina Cieškaitė 15 Gražvydas Kirvaitis 3 Grigorijus Kanovičius 8 Grigorij Čchartišvili 5 Guoda Azguridienė 1 Gytis Norvilas 24 Gytis Rimonis 2 Gábor Csordás 1 Hakim Bey 2 Hans Arp 5 Hans Carl Artmann 5 Henrikas Algis Čigriejus 19 Henrikas Nagys 15 Henrikas Radauskas 14 Henrikas Stukas 1 Henrykas Sienkiewiczius 1 Henry Miller 2 Herkus Kunčius 29 Hugo Ball 4 Hunter S. Thompson 3 Ieva Gudmonaitė 8 Ignas Kazakevičius 1 Ignas Narbutas 1 Ignas Šeinius 7 Ilse Aichinger 5 Ilzė Butkutė 4 Indrė Meškėnaitė 3 Indrė Valantinaitė 11 Ineza Juzefa Janonė 5 Ingmar Villqist 3 Ingrida Korsakaitė 2 Irena Bitinaitė 2 Irena Potašenko 4 Irena Slavinskaitė 2 Irvin D. Yalom 1 Irvine Welsh 2 Italo Calvino 6 Ivan Vyrypajev 3 J. G. Ballard 3 Jadvyga Bajarūnienė 1 Jan Brzechwa 2 Janina Žėkaitė 3 Janusz Anderman 6 Jaroslavas Melnikas 25 Jaunius Čemolonskas 4 Jeanette Winterson 4 Jehuda Amichaj 2 Jerzy Pilch 2 Jevgenij Zamiatin 3 Johanas Volfgangas fon Gėtė 1 Johan Borgen 3 Johannes Bobrowski 3 John Fante 9 John Lennon 1 Jolanta Malerytė 4 Jolanta Paulauskaitė 1 Jolanta Tumasaitė 1 Jolita Skablauskaitė 23 Jonas Aistis 1 Jonas Dovydėnas 1 Jonas Jackevičius 12 Jonas Kalinauskas 7 Jonas Lankutis 7 Jonas Mačiukevičius 8 Jonas Mekas 24 Jonas Mikelinskas 16 Jonas Papartis 1 Jonas Radžvilas 3 Jonas Strielkūnas 24 Jonas Thente 1 Jonas Vaiškūnas 2 Jonas Zdanys 8 Jonas Šimkus 8 Jorge Luis Borges 17 Josef Winkler 3 José Saramago 7 Jovita Jankauskienė 1 Juan Bonilla 2 Juan Rulfo 3 Judita Polovinkina 1 Judita Vaičiūnaitė 27 Julijonas Lindė-Dobilas 3 Julius Janonis 3 Julius Kaupas 12 Julius Keleras 29 Julius Žėkas 2 Juozapas Albinas Herbačiauskas 8 Juozas Aputis 39 Juozas Baltušis 7 Juozas Brazaitis 7 Juozas Erlickas 17 Juozas Glinskis 10 Juozas Grušas 7 Juozas Kralikauskas 5 Juozas Kėkštas 6 Juozas Tysliava 8 Juozas Šikšnelis 9 Juozas Žlabys-Žengė 8 Jurga Ivanauskaitė 26 Jurga Katkuvienė 2 Jurga Lūžaitė 2 Jurga Petronytė 2 Jurga Tumasonytė 7 Jurgis Baltrušaitis 6 Jurgis Gimberis 13 Jurgis Janavičius 1 Jurgis Jankus 10 Jurgis Kunčinas 44 Jurgis Mačiūnas 1 Jurgis Savickis 5 Jurgita Butkytė 7 Jurgita Jėrinaitė 1 Jurgita Ludavičienė 1 Jurgita Mikutytė 2 Justinas Bočiarovas 5 Jūratė Baranova 26 Jūratė Sprindytė 52 Karolis Baublys 23 Karolis Gerikas 1 Karolis Klimas 4 Kasparas Pocius 3 Kazimieras Barėnas 17 Kazys Almenas 6 Kazys Binkis 27 Kazys Boruta 43 Kazys Bradūnas 11 Kazys Jakubėnas 5 Kazys Jonušas 3 Kazys Puida 6 Kazys Saja 25 Kerry Shawn Keys 7 Kleopas Jurgelionis 8 Kornelijus Platelis 27 Kostas Ostrauskas 27 Kristina Sabaliauskaitė 9 Kristina Tamulevičiūtė 2 Kurt Vonnegut 12 Kęstutis Keblys 4 Kęstutis Nastopka 9 Kęstutis Navakas 53 Kęstutis Rastenis 3 Kęstutis Raškauskas 2 Laima Kreivytė 1 Laimantas Jonušys 39 Laimutė Adomavičienė 4 Laura Auksutytė 3 Laura Liubinavičiūtė 10 Laura Sintija Černiauskaitė 48 Laurynas Katkus 7 Laurynas Rimševičius 2 Lena Eltang 3 Leokadija Sušinskaitė 1 Leonardas Gutauskas 35 Leonard Cohen 1 Leonas Gudaitis 4 Leonas Lėtas 3 Leonas Miškinas 3 Leonas Peleckis-Kaktavičius 22 Leonas Skabeika 7 Leonas Švedas 5 Leonidas Donskis 5 Lev Rubinštein 3 Lidija Šimkutė 25 Lina Buividavičiūtė 1 Linas Jegelevičius 1 Linas Kanaras 1 Linas Kranauskas 5 Lina Spurgevičiūtė 1 Liudas Giraitis 2 Liudas Gustainis 8 Liudas Statkevičius 2 Liudvikas Jakimavičius 31 Liutauras Degėsys 9 Liutauras Leščinskas 2 Livija Mačaitytė 1 Liūnė Sutema 9 lona Bučinskytė 1 Loreta Jakonytė 14 Loreta Mačianskaitė 1 Lukas Devita 1 Lukas Miknevičius 11 Manfredas Žvirgždas 7 Mantas Areima 1 Mantas Gimžauskas-Šamanas 18 Manuel Rivas 2 Marcelijus Martinaitis 38 Margot Dijkgraaf 1 Marguerite Yourcenar 3 Marija Macijauskienė 8 Marijana Kijanovska 1 Marija Stankus-Saulaitė 11 Marijus Šidlauskas 10 Mari Poisson 18 Marius Burokas 57 Marius Ivaškevičius 7 Marius Katiliškis 12 Marius Macevičius 4 Marius Plečkaitis 5 Mariusz Cieślik 4 Markas Zingeris 3 Mark Boog 2 Marta Wyka 2 Martin Amis 2 Matt McGuire 1 Michael Augustin 4 Michael Katz Krefeld 2 Milda Kniežaitė 3 Mindaugas Jonas Urbonas 1 Mindaugas Kiaupas 1 Mindaugas Kvietkauskas 18 Mindaugas Nastaravičius 8 Mindaugas Peleckis 11 Mindaugas Valiukas 18 Mindaugas Švėgžda 3 Mirga Girniuvienė 1 Monika Kutkaitytė 13 Monika Šlančauskaitė 3 Motiejus Gustaitis 6 Mykolas Karčiauskas 8 Mykolas Sluckis 5 Narlan Martos Teixeira 1 Narlan Matos Teixeira 1 Nerijus Brazauskas 9 Nerijus Cibulskas 11 Nerijus Laurinavičius 3 Neringa Abrutytė 15 Neringa Klišienė 1 Neringa Mikalauskienė 18 Nicolas Born 2 Nida Gaidauskienė 14 Nida Matiukaitė 1 Nijolė Miliauskaitė 14 Nijolė Simona Pukinskaitė 2 Nijolė Storyk 1 Noam Chomsky 1 Ona Ališytė-Šulaitienė 2 Ona Mikailaitė 3 Onutė Bradūnienė 1 Onė Baliukonė 16 Orbita 4 Paul Celan 4 Paulina Žemgulytė 6 Paulius Norvila 10 Paulius Širvys 4 Pedro Lenz 4 Peter Bichsel 2 Petras Babickas 6 Petras Bražėnas 7 Petras Cvirka 8 Petras Dirgėla 16 Petras ir Povilas Dirgėlos 5 Petras Kubilevičius-Kubilius 2 Petras P. Gintalas 5 Petras Rakštikas 5 Petras Tarulis 14 Philip Roth 3 Povilas Šarmavičius 3 Pranas Morkūnas 4 Pranas Naujokaitis 2 Pranas Visvydas 14 Predrag Matvejević 2 Pulgis Andriušis 18 Raimondas Dambrauskas 1 Raimondas Jonutis 2 Ramunė Brundzaitė 7 Ramutė Dragenytė 34 Ramūnas Gerbutavičius 10 Ramūnas Jaras 17 Ramūnas Kasparavičius 26 Ramūnas Čičelis 11 Rasa Aškinytė 1 Rasa Drazdauskienė 2 Rasa Norvaišaitė 1 Rasa Petkevičienė 1 Regimantas Tamošaitis 86 Regina Varanavičiūtė 1 Renata Radavičiūtė 2 Renata Šerelytė 85 Richard Brautigan 9 Rima Juškūnė 1 Rimantas Kmita 32 Rimantas Černiauskas 11 Rimantas Šalna 1 Rima Pociūtė 6 Rimas Burokas 15 Rimas Užgiris 3 Rimas Vėžys 4 Rimvydas Stankevičius 31 Rimvydas Šilbajoris 32 Rita Kasparavičiūtė 1 Rita Tūtlytė 9 Ričardas Gavelis 19 Ričardas Šileika 21 Robertas Kundrotas 8 Roberto Bolano 3 Rolandas Mosėnas 2 Rolandas Rastauskas 22 Romas Daugirdas 33 Romualdas Granauskas 15 Romualdas Kisielius 1 Romualdas Rakauskas 1 Ryszard Kapuściński 3 Rūta Brokert 2 Salman Rushdie 2 Salomėja Nėris 9 Salys Šemerys 12 Samuel Beckett 29 Sandra Avižienytė 1 Sara Poisson 25 Sargis Atsargiai 1 Saulius Keturakis 1 Saulius Kubilius 2 Saulius Repečka 1 Saulius Rimkus 5 Saulius Tomas Kondrotas 10 Saulius Šaltenis 12 Saulė Pinkevičienė 4 Serhij Žadan 6 Sharan Newman 1 Sigitas Birgelis 13 Sigitas Geda 49 Sigitas Parulskis 31 Sigitas Poškus 7 Simona Talutytė 2 Simon Carmiggelt 8 Skaidrius Kandratavičius 11 Skirmantė Černiauskaitė 1 Slavoj Žižek 1 Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė 7 Sonata Paliulytė 9 Sondra Simanaitienė 5 Stan Barstow 2 Stanislava Nikolova-Čiurinskienė 2 Stanislovas Abromavičius 4 Stanisław Lem 4 Stasys Anglickis 3 Stasys Jonauskas 13 Stasys Santvaras 8 Stasys Stacevičius 16 Tadas Vidmantas 5 Tadas Žvirinskis 4 Tautvyda Marcinkevičiūtė 19 Tautvydas Nemčinskas 4 Teofilis Tilvytis 16 Thomas Bernhard 5 Thomas Pynchon 1 Titas Alga 4 Toma Gudelytė 2 Tomas Arūnas Rudokas 19 Tomas Kavaliauskas 11 Tomas Norkaitis 4 Tomas S. Butkus-Slombas 9 Tomas Staniulis 14 Tomas Taškauskas 8 Tomas Venclova 45 Tomas Čepaitis 1 Tomas Šinkariukas 18 Ulla Berkewicz 4 Vaidotas Daunys 5 Vainis Aleksa 2 Vaiva Grainytė 7 Vaiva Kuodytė 8 Vaiva Markevičiūtė 1 Vaiva Rykštaitė 1 Valdas Daškevičius 11 Valdas Gedgaudas 11 Valdas Papievis 13 Valdemaras Kukulas 41 Valentinas Sventickas 30 Vanda Zaborskaitė 5 Venancijus Ališas 4 Vidmantė Jasukaitytė 28 Viktoras Rudžianskas 10 Viktorija Daujotytė 114 Viktorija Jonkutė 2 Viktorija Skrupskelytė 11 Viktorija Vosyliūtė 4 Viktorija Šeina 9 Viktor Pelevin 2 Vilis Normanas 6 Vilius Dinstmanas 3 Viljama Sudikienė 1 Vilma Fiokla Kiurė 4 Vincas Mykolaitis-Putinas 19 Vincas Natkevičius 2 Vincas Ramonas 4 Violeta Tauragienė 1 Violeta Šoblinskaitė 22 Virginija Cibarauskė 1 Virginijus Malčius 11 Virginijus Savukynas 1 Vitalija Bogutaitė 7 Vitalija Pilipauskaitė 8 Vitas Areška 13 Vladas Braziūnas 51 Vladas Šimkus 10 Vladas Šlaitas 9 Vladimir Sorokin 4 Vygantas Šiukščius 5 Vytas Dekšnys 15 Vytautas Berenis 4 Vytautas Girdzijauskas 10 Vytautas Janavičius 7 Vytautas Kavolis 4 Vytautas Kirkutis 7 Vytautas Kubilius 63 Vytautas Martinkus 23 Vytautas Mačernis 6 Vytautas Montvila 6 Vytautas P. Bložė 32 Vytautas Rubavičius 37 Vytautas Sirijos Gira 5 Vytautas Skripka 8 Vytautas Stankus 10 Vytautas V. Landsbergis 11 Walter Benjamin 10 Werner Aspenström 2 Wolfgang Borchert 4 Woody Allen 6 Yoko Ono 1 Zigmas Gėlė 6 Šarūnas Monkevičius 1 Švelnus Jungas 1 Žilvinas Andriušis 26 Živilė Bilaišytė 10 Živilė Kavaliauskaitė 1 Žygimantas Kudirka-Mesijus 5 ХХХ Nežinomas rašytojas 1